Rezultate te kerkimit per termin: +Rexhep +Hoti

Total: 291
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.584Z

Rexhep Hoti qëndroi në Polluzhë dhe Pastasel

Kandidati i PDK-së për deputet, Rexhep Hoti ka qëndruar sot në fshatrat Polluzhë dhe Pastasel të Rahovecit. Ai para banorëve të këtyre dy fshatrave e ka shpalosur programin për Misionin e Ri të PDK-së. AdPlatformZone = {id: "549fcab82",form

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.446Z

Rexhep Hoti prezanton në Tiranë Ndëshkimi i kujtimeve

Prezantimi I librit më të ri Ndëshkimi i kujtimeve I poetit Rexhep Hoti, një personazh I njohur në jetën politike dhe kulturore në Kosovë, në Instalacionin Reja në Tiranë, u kthye në një mbrëmje kulturore mbi raportet letrare mes Tiranës dhe Prishtinës. Për shkrimtaren Diana Culi, z

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.651Z

Rexhep Hoti: Hashim Thaçi është vlerë politike pas Ibrahim Rugovës

Rexhep Hoti, anëtar i Këshillit Drejtues të PDK-së, i ftuar në emisionin Target në RTK, ka thënë se koalicioni PDK- LDK është shumë stabil dhe ky koalicion do ta zgjedh Thaçin president, problemi është të opozita e cila nuk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.486Z

Rexhep Hoti: Të organizohet seksion shkencor për ilirologun Stipçeviq (Videos)

Në vazhdën e vizitave të rëndësishme që po realizon brenda dhe jashtë vendit, zëvendësministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Rexhep Hoti sot vizitoi komunën e Klinës, ku u prit nga kryetari i saj, Sokol Bashota. Hoti u premtoi klin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.566Z

Avdullah Hoti i del në mbrojtje Kryeministrit Mustafa

Ministri i Financave, Avdullah Hoti, ka thënë se Rexhep Qosja vazhdimisht ka qenë i tmerruar nga Kryetarët e LDK'së, duke filluar nga Rugova e tash edhe me Isa Mustafën. Ai ka thënë se për moshën që ka Qosja duhet të ishte më i urtë por faktet po e tregojnë të kundërtën. "Rexhep Qo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.643Z

Hoti: Shqipëria e Kosova me Ministri Kulture të përbashkët

Zëvendësministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit të Kosovës, Rexhep Hoti tha se përpjekjet e dy vendeve duhej të shkriheshin në një angazhim të vetëm, e kjo nëpërmjet krijimit të një ministrie të përbashkët të kulturës, si një trung institucional. Zëvendësministri i Kulturës,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.046Z

Hoti: Kosovë-SHBA, bashkëpunim në fushën bibliotekare

Në kuadër të Javës së Bibliotekës në Kosovë, zëvendës ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit të Kosovës, Rexhep Hoti, ka pritur në takim Dr. Robert D. Montoya, Profesor asistent në Universitetin Indiana dhe zëvendësdrejtoreshën e sektorit për marrëdhënie me publikun në Ambas

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama