Rezultate te kerkimit per termin: +Rexhep +Qosja

Meta: total 840 / total_found 840 / time 0.001 / keyword[0] rexhep / docs[0] 8341 / hits[0] 12285 / keyword[1] qosja / docs[1] 1587 / hits[1] 3941 /
No Pic available
  • 2017-06-09

Çamët në mes dhunës së ushtrisë greke dhe dhunës së diktaturës në Shqipëri

Nga Kosovare Krasniqi                                (Në romanet e Arben Kondit) Trojet shqiptare u shpërbënë në vitin 1913, kur Traktati famëkeq i Londrës, ndër pjesët tjera shkëputi edhe Thesprotinë e lashtë. Shqiptarët pas gjithë atyre shekuj luftërash

No Pic available
  • 2017-06-01

GRUAJA, VIKTIMË E LUFTËS NË KOSOVË

Nga Kosovare KRASNIQI   (Shefkije Islamaj Mos më thuaj se më ke parë ëndërr) Në letërsinë shqipe, si në poezi ashtu edhe në gjinitë e tjera letrare, jo rrallë, gruaja është personazhi që zë vendin kryesor. Në të shumtën e rasteve në letërsinë tonë, ajo është personazh i vik

No Pic available
  • 2017-05-30

Emrat e 194 kandidatëve të PD për Tiranën dhe 11 qarqet e tjera

OraNews ka siguruar edhe listën e plotë të kandidatëve të Partisë Demokratike të qarkut të Tiranës dhe të 11 qarqeve të tjera.    Qarku Tirane Ja 50 merat me të cilat PD kërkon të sigurojë fitoren në Tiranë  1. Lulzim Xhelal Basha 2. Orjola Hysni Pampuri 3. Rudina Aze

BASHA I DHA DICK MARTIN TË DHËNA IMAGJINARE PËR KRIMET E UÇK
  • 2017-04-30

BASHA I DHA DICK MARTIN TË DHËNA IMAGJINARE PËR KRIMET E UÇK

REXHEP QOSJA 1.Si njoftuan mediet e Tiranës, më 26.4.2017, bisedimet e Koalicionit shqiptar, të përfaqësuar prej kryeministrit, Edi Rama, e kryetarit të Kuvendit, Ilir Meta, dhe Opozitës shqiptare, të kryesuar prej kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, me ndërmjetësimin e dy p

BASHA FURNIZOI DICK MARTIN ME TË DHËNA IMAGJINARE PËR KRIMET E UÇK
  • 2017-04-29

BASHA FURNIZOI DICK MARTIN ME TË DHËNA IMAGJINARE PËR KRIMET E UÇK

REXHEP QOSJA 1. Si njoftuan mediet e Tiranës, më 26.4.2017, bisedimet e Koalicionit shqiptar, të përfaqësuar prej kryeministrit, Edi Rama, e kryetarit të Kuvendit, Ilir Meta, dhe Opozitës shqiptare, të kryesuar prej kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, me ndërmjetësimin e dy p

No Pic available
  • 2017-04-28

Qosja: Lirimi i Haradinajt fitore e krejt Kosovës

Akademiku i njohur Rexhep Qosja shprehu urimet për lirimin e Ramush Haradinajt nga ana e gjykatës franceze, duke theksuar se kjo është fitore e krejt Kosovës. Reagimi i plotë: Shpreh gëzimin tim dhe urimin për kthimin fitimtar të Ramush Haradinajt në Kosovë. Kthimi i tij në Kosovë sot

No Pic available
  • 2017-04-23

Shqipëri-Kosovë, bashkim me luftë ndaj Serbisë, Qosja: Duhet reagim nga shqiptarët

Nga Rexhep Qosja DEKLARATË KUNDËRSHQIPTARE PA PËRGJIGJE! Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, më 18 prill deklaroi: në qoftë se Bashkimi Evropian vazhdon të tregojë mënjanëri për kohë të pacaktuar ndaj pranimit të shteteve të Evropës juglindore, prandaj edhe të Shqipërisë, në p