Rezultate te kerkimit per termin: +Rexhep +Taip +Erdogan

Total: 1204
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.237Z

Rexhep Taip Erdogan kritikon Papen

brbrMe nje gjuhe te ashper presidenti turk Rexhep Taip Erdogan kritikoi Papa Franceskun qe e cilesoi genocid vrasjen e 15 milione armeneve nen sundimit osman gjate luftes se pare boterore Komenti i tij pason ato te Ministrit te Jashtem dhe shefit te qeverise per te cilet deklarata ishte e papranuesh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.640Z

Rexhep Taip Erdogan: Jam rritur në duart e një nëne shqiptare

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan dhe presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani, pas takimit kokë më kokë dhe takimit me delegacione, kanë mbajtur një konferencë të përbashkët për shtyp, raporton Anadolu Agency (AA). Duke iu përgjigjur pyetjes së një gazetari shqiptar për p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:56.717Z

Kryeministri turk Taip Erdogan vizitë në Shqipëri, për përurimin e autostradës Durrës – Kukës

Kryeministri turk Rexhep Taip Erdogan do të marrë pjesë në inaugurimin e autostradës Durrës-Kukës. Me 25 qershor kreu i shtetit turk Erdogan do të udhëtojë bashkë me kryeministrin Sali Berisha në përurimin e kësaj vepre gjigante. Autostrada po ndërtohet nga një kompani turko amerik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:18.673Z

Erdogan: Siria dhunoi kufirin tonë

  Rexhep Taip Erdogan Një dhunim i hapur i kufirit mes dy vendeve. Kështu i ka cilësuar kryeministri turk Rexhep Taip Erdogan të shtënat e ardhura nga Siria në drejtim të një kampi refugjatësh sirianë në Turqi, ku mbetën të plagosur tre persona. Kjo është shkelje e hapur e kufiri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:56.705Z

Rrëshen-Kalimash, Erdogan në përurimin e autostradës

Media turke informon se kryeministri Rexhep Erdogan do i bashkohet kryeministrit shqiptar Sali Berisha në ceremoninë e përurimit të aksit Rrëshen- Kalimash, pjesë e autostradës Durrës- Kukës, më 25 qershor. TIRANE- Kryeministri turk Rexhep Taip Erdogan do përurojë përfundimet e pun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:22.305Z

Erdogan akuzon kurdet per tradheti

0 brbr SSSAbrASS brbrPresidenti turk Rexhep Taip Erdogan akuzoi liderin e partise pro 8211 kurde HDP per per provokim te rende dhe tradheti ndaj atdheut Selahatin Demirtash apeloi gjate vizites ne Moske per autonomi te rajoneve kurde ne lindje dhe jug 8211 lindje te vendit Pas deklarates se tij pro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.481Z

Erdogan kritikon vendet myslimane për mosnjohjen e Kosovës

Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan ka lobuar sërish për njohjen e pavarësisë së Kosovës, kësaj rradhe në Samitin e 13 të Organizatës për Bashkëpunim mes Vendeve Islamike. Në deklaratën e tij, ai u shpreh se nga 56 shtete që bëjnë pjesë në këtë organizatë, ka ende vende q

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama