Rezultate te kerkimit per termin: +Rexhep +Tajip +Erdogan

Meta: total 447 / total_found 447 / time 0.000 / keyword[0] rexhep / docs[0] 8341 / hits[0] 12285 / keyword[1] tajip / docs[1] 691 / hits[1] 774 / keyword[2] erdogan / docs[2] 5230 / hits[2] 13460 /
No Pic available
  • 2017-06-07

Arrestohet kryetari i Amnesty International në Turqi

Autoritetet turke kanë arrestuar dje kreun e organizatës Amnesty International në Turqi, për lidhje të dyshuara me klerikun mysliman që Ankaraja fajëson për grusht shtetin e dështuar gjatë vitit të kaluar, ka bërë të ditur grupi i të drejtave. Policia e ka arrestuar, Taner Kiliç dhe

Turqi, arrestohet kreu i Amnesty International
  • 2017-06-07

Turqi, arrestohet kreu i Amnesty International

AppleMark Autoritetet turke kanë arrestuar dje kreun e organizatës Amnesty International në Turqi, për lidhje të dyshuara me klerikun mysliman që Ankaraja fajëson për grusht-shtetin e dështuar gjatë vitit të kaluar, ka bërë të ditur grupi i të drejtave të njeriut. Policia e ka arrest

No Pic available
  • 2017-05-23

Kompania e dhëndrit të Erdogan i fsheh miliona dollarë shtetit

Ata kanë ardhur nga e gjithë vendi, Stambolli, Izmir, Deti i Zi dhe zonat kurde. Mijëra njerëz brohorasin Presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan në Ankara, pas rikthimit të dielën në krye të Partisë AKP, pas tre vitesh. Përveç zt.Erdogan, në skenë qëndronte një njeri, i cili gjithasht

No Pic available
  • 2017-05-21

Erdogan rizgjidhet në krye të partisë me mbi 90% të votave

Presidenti i Turqisë Rexhep Tajip Erdogan ka rimarrë zyrtarisht nën kontroll partinë e tij, të cilën e drejton prej rreth 17 vitesh. Pas ndryshimeve kushtetuese të miratuara në prill që e bën postin e Presidentit ekzekutiv, Erdogan ka rihapur garën e zgjedhjeve në Parti, fitorja e të ci

No Pic available
  • 2017-05-19

Detaji kur truprojat e Erdogan rrahin brutalisht protestuesit në SHBA

Një video e publikuar së fundmi tregon presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan duke shikuar me detaje se si rojet e tij të sigurisë përplasen dhunshëm me protestuesit pro kurdë në Uashington. Të paktën 11 persona mbetën të plagosur, por fatmirësisht asnjëri prej tyre pa pasoja për jetë

Trump pret Erdogan: Mbështetje në luftën kundër terrorizmit
  • 2017-05-17

Trump pret Erdogan: Mbështetje në luftën kundër terrorizmit

Presidenti Donald Trump priti të martën në Shtëpinë e Bardhë Presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan, një javë pas zemërimit që ngjalli në Turqi vendimi i tij për të autorizuar armatimin e kurdëve të Sirisë. Trump tha para takimit se bisedimet në lidhje me marrëdhëniet midis dy vend

No Pic available
  • 2017-05-17

Kërkesa për ekstradim, Gylen: Erdogan kërkon tu kontrollojë disidentët

Kleriku mysliman në mërgim Fetullah Gylen i akuzuar nga Turqia se ka orkestruar grushtin e dështuar të shtetit në korrik 2016, akuzon Presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan se kërkojë që tu mbyllë gojën kritikëve. Reagimi erdhi ndërkohë që Presidenti Erdogan zhvilloi një vizitë në Sh