Rezultate te kerkimit per termin: +Rezervimet

Meta: total 136 / total_found 136 / time 0.000 / keyword[0] rezervimet / docs[0] 136 / hits[0] 154 /
No Pic available
  • 2017-05-23

Kontrollo makinën pa radhë, SGS platformë për rezervimet online

Datën, ditën, orën dhe vendin për të bërë kontrollin teknik të automjetit tuaj të gjithë qytetarët kanë mundësi të zgjedhin vetë. Kompania SGS që bën çertifikimin dhe testimin e mjeteve ofron në të gjithë Shqipërinë platformën e rezervimeve online. Përmes faqes zyrtare të S

No Pic available
  • 2017-05-11

Meta: Kriza politike po dëmton ekonominë, turistët po anulojnë rezervimet

Lëvizja Socialiste për Integrim organizoi një takim me vajza dhe gra banore të Njësisë administrative nr. 6 në Tiranë. Ish-kryetari i LSI-së, Ilir Meta, i pranishëm në takim tha se situata aktuale politike po krijon shqetësime edhe për ekonominë. Duke marrë shembull sektorin e turizmi

No Pic available
  • 2017-02-03

Italia lejon mishin e krokodilit

Së fundmi edhe në Itali ju mund të shijoni mish krokodili. Ishte një punë e gjatë për të arritur që kjo gjë të ndodhte, pasi kërkesa për të ngrënë shëndetshëm dhe më shije është e madhe. Mishi i çmuar i krokodilit ka qenë gjatë gjithë kohës në shitje në të gjithë botën

No Pic available
  • 2017-01-18

Kryeveprat e 900-s, kostoja e ekspozitës 370 mijë euro

Të shohësh nga afër kryeveprat më të njohura italiane të viteve 900, dhe të ofrosh në Galerinë e Arteve në Tiranë atë që miliona vizitorë kanë parë në Muzeun e Romës- kjo është mundësia ndoshta e vetme e qindrave të rinjve shqiptarë duke qenë pjesë e ekspozitës. Veprat e Ma

Premtoi cmime të lira, kompania ajrore Ernest nuk duket gjëkundi
  • 2016-12-11

Premtoi cmime të lira, kompania ajrore Ernest nuk duket gjëkundi

Kompania e fluturimeve Ernest që prej kohësh reklamon linja të lira për udhëtimet nga Italia në Shqipëri dhe anasjelltas ende nuk po duket në horizont. Sipas sitit italian Italiavola, nga fluturimet e A319 Ernest nuk ka asnjë gjurmë, ndonëse data shënon 11 Dhjetorin, ndërkohë që p

Turizmi Shqipëri-Mal i Zi, Ambasadori: Linja të reja detare, Budva-Durrës-Sarandë, Tivar-Shkodër
  • 2016-12-03

Turizmi Shqipëri-Mal i Zi, Ambasadori: Linja të reja detare, Budva-Durrës-Sarandë, Tivar-Shkodër

Mali i Zi mbetet një ndër destinacionet turistike më të preferuara nga shqiptarët jo vetëm në verë por edhe në dimër. Së fundmi 5 operatorë turistikë nga Budva, Tivari, Ulqini, Podgorica, dhe Herceg Novi të mbështetur nga Organizata Turistike Kombëtare Malazeze, në bashkëpunim  e

No Pic available
  • 2016-11-24

Greva në Lufthansa, 2 mijë anulime, 20 milionë humbje

Greva dy ditore e pilotëve të kompanisë së fluturimeve Lufthansa që çoi në rreth 2 mijë anullime, i ka kushtuar kompanisë rreth 20 milionë Euro humbje ku pesha e madhe ka rënë mbi rezervimet afatmesme. Nuk bëhet fjalë vetëm për humbjet dhe dëmin tashmë të shkaktuar, por edhe për