Rezultate te kerkimit per termin: +Rezit

Meta: total 131 / total_found 131 / time 0.000 / keyword[0] rezit / docs[0] 131 / hits[0] 176 /
Shkodra në lot; Vllaznia bie për herë të parë nga Kategoria, shpëton Kamza
  • 2018-05-23

Shkodra në lot; Vllaznia bie për herë të parë nga Kategoria, shpëton Kamza

Bie Vllaznia, shpëton Kamza ndërsa Luftëtari dhe Laçi sigurojnë kualifikimin në Europa League. Ishin këto verdiktet e javës së fundit të Kategorisë Superiore për edicionin 2017-2018. Fitorja me goleadë në Korçë përballë Skënderbeut me shumë mungesa dhe me mendjen te festa e titu

No Pic available
  • 2018-05-21

Zyrtari gjerman: Momenti për hapjen e negociatave me BE është tani

Colin Wolfe, Drejtor në  Komisionin Europian për Bashkëpunimin Rajonal dhe Programet  mendon se momenti për hapjen e negociatave të pranimit të Ballkanit Perëndimor në BE është tani. Ai thotë në një intervistë për Deutche Welle se ka një ndërgjegjësim në rritje për potencialet

No Pic available
  • 2017-04-06

Ministri britanik për Ora News: Duam të sjellim këtu paratë e konfiskuara

Ministri i Sigurisë së Britanisë së Madhe, Ben Wallace në një intervistë në Ora News për gazetaren Ilva Tare tha se ajo që Evropa dhe SHBA pret nga Shqipëria është të zbatojë reformën në drejtësi, të mbajë zgjedhjet dhe të zgjidhë ngërçin politik. Lidhur me bashkëpunimin mes

No Pic available
  • 2016-12-28

Italia: Ukë Rugova, i përfshirë në trafikun ndërkombëtar të armëve dhe drogës

Insajderi në Dosja Grande IV sjell material ekskluziv të autoriteteve italiane që e përshkruajnë Ukë Rugovën si të përfshirë në trafikim të drogës, armëve e mallrave. Ukë Rugova shihet si shumë i rrezikshëm nga autoritetet shtetërore italiane. Vlerësimet e autoriteteve italiane q

No Pic available
  • 2016-07-29

Ora News në Divjakë, peshkatarët tregojnë pse po hapet kanali në lagunë

Kryebashkiaku i Divjakës hedh poshtë aludimet e shoqatave mjedisore se në lagunën e Karavastasë po hapet një kanal me qëllim lundrimi për efekte turistike, por që dëmton foletë e pelikanëve. Fredi Kokoneshi thotë se bashkia nuk ka një projekt të tillë, dhe çdo ndërhyrje do bëhet e

Me muajin e shenjtë të Ramazanit, aksioni humanitar Blej dhe dhuro
  • 2016-06-06

Me muajin e shenjtë të Ramazanit, aksioni humanitar Blej dhe dhuro

Për të tretin vit me rradhë, me iniciativë të Shoqatës Humanitare Bamirëse së Kosovës Nëna Terezë, dhe me mbështetjen e qendrës tregtare Viva Fresh Store në Kosovë, organizohet aksioni "Blej dhe dhuro" i cili ka për qëllim mbledhjen e produkteve ushqimore dhe higjienike për familj

Kur Betim Spërdhima ishte gjimnazist |FOTO
  • 2016-05-16

Kur Betim Spërdhima ishte gjimnazist |FOTO

Transmetuar më 15.05.2016 - 21:40 Aktori i humorit, Rezart Veleshnja ka publikuar një foto të veçantë nga mbrëmja e maturës. Kostumi i bardhë dhe këmisha e zezë ka qenë zgjedhja e Rezit për një nga mbrëmjet më