Rezultate te kerkimit per termin: +Rezolutn

Total: 139
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.373Z

Komisioni i Politiks s Jashtme miraton rezolutn e PS-s

Komisoni Parlamentar i Politiks s Jashtme ka miratuar projekt-rezolutn e Partis Socialiste n lidhje me bashkpunimin ndrpartiak pr antarsimin e Shqipris n NATO. Ndrkaq, Komisioni ka vendosur q projekt rezoluta ti kaloj pr miratim seancs parlamentare t dits s hn. Projektrezoluta thot se forcat pol

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.329Z

Thaçi e Sejdiu letër ndërkombëtarëve. Mos votoni rezolutën serbe në KS

Drejtuesit e shtetit t Kosovs, Presidenti Fatmir Sejdiu dhe kryeministri Hashim Thai u kan drguar letr t gjitha vendeve antare t Organizats s Kombeve t Bashkuara, nga t cilat kan krkuar q t mos e votojn Rezolutn e Serbis n Asamblen e Prgjithshme t ksaj organizate. Letra u sht drguar edhe udh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.825Z

Nuk do të miratohet rezoluta për Armeninë

Kongresi Amerikan nuk do t miratoj rezolutn q cilson si “Genocid” vrasjen e rreth 1.5 milion armenve nga turqit n vitet e Lufts s Par Botrore. Lajmi bhet i ditur nga Departamenti Amerikan i Shtetit. Dy dit m par, komisioni i Punve t Jashtme n Kongresin Amerikan kaloi n parim rezolutn, n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.386Z

Rezoluta serbe në OKB, Clinton dhe Hague lobim për Kosovën

Dy personalitete t fuqishme t politiks globale e kan marr personalisht mbi supe lobimin kundr rezoluts se Serbise n Organizaten e Kombeve te Bashkuara. Gazeta “Blic” e Beogradit, duke iu referuar burimeve diplomatike n Nju Jork, shkruan se sekretarja amerikane e shtetit, Hillari Klinton

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.397Z

PE miraton rezolutn pr Shqiprin

Me 359 vota pro, 258 kundër dhe 19 abstenim, Parlamenti Europian miratoi rezolutën për Shqipërinë. (UPDATE) Amendamentet kryesore te socialdemokrateve, te rishikuara ne konsensus me te djathtet europiane, u miratuan ndersa ndryshimet e radikaleve qe propozonin nderprerje te procesi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.556Z

Paloka: Po ecet në drejtimin e duhur

Reagimi i PD-s Mazhoranca jep ‘ok’ pr ngritjen e komisionit hetimor parlamentar n shtator pr hetimin e materialeve zgjedhore. Demokratt jan t bindur se me qndrimet e fundit t Partis Socialiste pr situatn politike tregojn se ajo po lviz n drejtimin e duhur pr zgjidhjen e saj. Nnkryetari

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.498Z

Sekretarja Klinton, letër Shkupit për rezolutën serbe

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hilari Klinton, i ka drguar nj letr Maqedonis n lidhje me projektrezolutn serbe kundr Kosovs Pr diplomacin ndrkombtare, qndrimi i shteteve ballkanike, fqinj me Kosovn, vlersohet i rndsishm n lidhje me projektrezolutn serbe, q do t paraqitet n Kombet e Bashkuara. Sipa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama