Rezultate te kerkimit per termin: +Rezultoi

Meta: total 1000 / total_found 16442 / time 0.007 / keyword[0] rezultoi / docs[0] 16442 / hits[0] 18597 /
No Pic available
  • 2017-06-26

Pjesmarrja e ulët në votime, mesazh ndaj politikës e institucioneve

Koalicioni i  Vëzhguesve Vendorë ka dalë me raportin e parë paraprak lidhur me ditën e votimit. Problematike shihet pjesmarrja e ulët në zgjedhje e votuesve,  që sipas KVV duhet te shihet si një mesazh i forte ndaj klasës politike dhe te gjitha institucioneve te zbatimit te ligji

No Pic available
  • 2017-06-25

Hendeku midis Perëndimit dhe Lindjes në BE thellohet

Në një kohë kur Angela Merkel dhe Emmanuel Macron kremtuan në takimin e nivelit të lartë të BE përbashkësinë gjermano-franceze, përçarja me evropianolindorët po shtohet. Nga Brukseli informon Christoph Hasselbach. Ky takim i nivelit të lartë duhej të përhapte optimizëm: negociatat

No Pic available
  • 2017-06-25

HENDEKU MIDIS PERËNDIMIT DHE LINDJES NË BE THELLOHET

Në një kohë kur Angela Merkel dhe Emmanuel Macron kremtuan në takimin e nivelit të lartë të BE përbashkësinë gjermano-franceze, përçarja me evropianolindorët po shtohet. Nga Brukseli informon Christoph Hasselbach. Ky takim i nivelit të lartë duhej të përhapte optimizëm: negociatat

Arilena Ara çmend edhe grekët me këngën e saj
  • 2017-06-24

Arilena Ara çmend edhe grekët me këngën e saj

Nëntori, kënga pjesëmarrëse në Këngën Magjike, jo vetëm që nuk rezultoi si një muaj i mallkuar për Arilenën, por përkundrazi ka qenë një bekim për të. Dhe jo vetëm për muajin në të cilin u ngjiz kënga, por edhe për të gjithë të tjerët që erdhën pas tij. Remix-i i Nënt

No Pic available
  • 2017-06-22

Sekuestrohen 1.5 ton kokainë në një plazh të Francës

Një sasi prej 1.5 ton kokainë u sekuestruar në një plazh në jugperëndim të Francës, ndërsa 11 persona janë arrestuar mes tyre shtatë janë shtetas grekë. Droga u zbulua nga xhandarmëria franceze gjatë një operacioni shpëtimi të një varke me pasagjerë, të cilët ishin në rrezik.

No Pic available
  • 2017-06-22

Atentati me 2 të plagosur në Elbasan, reagon familja Çapja

Dy vëllezërit Beqiri i shpëtuan sot një atentati me armë në Elbasan. Sipas policisë Arben Beqiri 49 vjeç dhe vëllai tjetër G.Beqiri ishin duke punuar në punishten e tyre, kur janë qëlluar me breshëri armësh. Fatmirësisht ata nuk janë prekur nga plumbat, por janë lënduar duke u pë

No Pic available
  • 2017-06-22

Dëshmitari Ylvi Beqaj në gjyq: Më thanë që Shullazi do të vendoste drejtësi

Për gati 5 orë me radhë, biznesmeni që kallëzoi për gjobëvënie Shullazin dhe 4 të bashkëpandehurit e tij, iu përgjigj pyetjeve të palëve në proces. Ai rrëfeu si kishte kërkuar drejtësi te Shullazi për betejën gjyqësore për regjistrimin e ish-hotel Vollgës dhe më tej për pikë