Rezultate te kerkimit per termin: +Riadi

Meta: total 114 / total_found 114 / time 0.000 / keyword[0] riadi / docs[0] 114 / hits[0] 150 /
No Pic available
  • 2017-06-23

A po shpërthen një krizë e re midis vendeve arabe dhe Turqisë?

Turqia nuk ka ndërmend të mbyllë bazën e saj ushtarake në Katar, thotë Ankaraja zyrtare. Reagimi vjen ndërkohë që Arabia Saudite, Emiratet e Bashkuara Arabe, Egjipti dhe Bahreini, i kanë paraqitur një listë me 13 kërkesa Katarit për t’i dhënë fund bllokadës, më e rënda

Vendet arabe, 13 kërkesa Katarit për të ndaluar embargon
  • 2017-06-23

Vendet arabe, 13 kërkesa Katarit për të ndaluar embargon

Arabia Saudite, Emiratet e Bashkuara Arabe, Egjipti dhe Bahrejn kanë paraqitur 13 kërkesa në Katar për t’i dhënë fund bllokadës kufitare dhe për të rivendosur marrëdhëniet midis tyre. Brenda 10 ditëve shteti i Gjirit Persik do ti duhet të mbyllë televizionin ndërkombëtar Al Jaz

No Pic available
  • 2017-06-07

Çfarë i tha Trump emirit të Katarit dhe çfarë ndodhi dy javë më vonë

Departamenti amerikan i Shtetit dhe ai i Mbrojtjes kanë rënë dakord që kufizojnë dëmet diplomatike ndaj Katarit, vend i cili është qendra rajonale e operacioneve ajrore të ushtrisë amerikane në Lindjen e Mesme. Presidenti Donald Trump filloi ditën duke u marrë një nga një me monarkit

No Pic available
  • 2017-06-06

Nga burojnë konfliktet midis Arabisë Saudite dhe Katarit?

Mosmarrëveshjet midis Katarit dhe Arabisë Saudite kanë nisur që nga viti 1995 dhe thuhet se rrjedhin për shkak të suksesit të vendit të vogël në prodhimin e gazit të lëngshëm natyror. Burimi energjetik i ka dhënë Katarit pavarësi nga Rijadi dhe e ka bashkuar Dohën me armikun numër

No Pic available
  • 2017-06-05

Arabia Saudite izolon Katarin, banorët mësyjnë në supermarkete

Banorët e Katarit kanë nxitur për në supermarketet vendase për të grumbulluar ushqime, ndërkoha që Arabia Saudite ka mbyllur kufirin e vetëm tokësor, raporton Doha News. Që në orët e hershme të mëngjesit, banorët nxituan për të blerë qumësht, ujë, oriz, vezë e mallra të tjera

UDHËTARI I RREZIKSHËM KOMERCIAL
  • 2017-05-30

UDHËTARI I RREZIKSHËM KOMERCIAL

Nga Alexandra Von Nahmen N udhtimin e tij t par jasht vendit Presidenti i SHBA-s Trump i shprfilli aleatt n Europ dhe lejoi autokratt ti servileshin. Kjo zgjon dyshime ndaj besueshmris s SHBA-s, mendon Alexandra von Nahmen. Me udhtimin e tij t par jasht vendit, Presidenti i SHBA-s Trump donte t tr

Trump: Izraelitët dhe palestinezët të gatshëm për paqen
  • 2017-05-23

Trump: Izraelitët dhe palestinezët të gatshëm për paqen

Presidenti amerikan Donald Trump deklaroi sot se udhëheqësit izraelitë dhe palestinezë janë “të gatshëm të arrijnë paqen”. Trump i bëri komentet gjatë një fjalimi në muzeun e Izraelit ku ndodhej së bashku me kryeministrin izraelit Benjamin Netanjahu. Presidenti zhvilloi bis