Rezultate te kerkimit per termin: +Ribery

Meta: total 1000 / total_found 1069 / time 0.000 / keyword[0] ribery / docs[0] 1069 / hits[0] 1977 /
Bayerni dhuron spektakël, mbijetesa një dilemë
  • 2017-05-13

Bayerni dhuron spektakël, mbijetesa një dilemë

9 ndeshje, 37 gola në raundin e 33 në Bundesligë. Më shumë u shënua në Leipzig, Bremen dhe Mainz. 5 herë kampionët radhazi shënuan 5 herë në portën e nënkampionëve. Leipzig kryesonte 4-2 në 65, pas kësaj Bayern show në një sfidë jubilare për Costan dhe Bernat. Braziliani luajti

Ribery: Lewandowski meriton të fitojë Topin e Artë
  • 2017-03-14

Ribery: Lewandowski meriton të fitojë Topin e Artë

Ata të dy kanë fituar për 9 vite radhazi Topin e Artë duke e kthyer trofeun më të rëndësishëm individual për një futbollist në pronë të tyren. 5-4 kryeson Lionel Messi për momentin me Cristiano Ronaldon që është fituesi i edicionit të fundit. Megjithatë vështirë se kjo diferenc

Douglas Costa në hije me Ancelottin te Bayerni
  • 2017-02-09

Douglas Costa në hije me Ancelottin te Bayerni

Carlo Ancelotti u prit krahëhapur te Bayern i Mynihut, për të zëvendësuar Pep Guardiolën i cili në 3 vitet që drejtoi në Gjermani nuk arriti ti bindte të gjithë. 3 emra të mëdhenj si Robert Lewnadowski, Franck Ribery dhe braziliani Dante tashmë pjesë e Nice në Francë, kritikuan traj

Cana, rikthim si legjendë në stadiumin Velodrome
  • 2016-12-19

Cana, rikthim si legjendë në stadiumin Velodrome

Lorik Cana në Marsejë është një legjendë. Ish-kapiteni I kombëtares këtë fundjavë u rikthye sërish në Velodrome dhë tifozët treguan se për ta mbetet i paharruar. Loriku këtë të dielë ishte I ftuar nga klubi marsejez bashkë me emra të të tjerë të njohur si Papen, Boli, Angloma

Ribery rinovon për një sezon me Bayernin
  • 2016-11-27

Ribery rinovon për një sezon me Bayernin

Franck Ribery dhe Bayerni i Mynihut, historia e dashurisë vazhdon deri në vitin 2018. Sulmuesi francez dhe klubi bavarez zgjatën edhe për një sezon kontratën aktuale që përfundonte në muajin korrik të vitit 2017. Ribery u transferua në Gjermani gjatë vitit 2007 pasi shpërtheu në radhë

Klasikja e futbollit gjerman, B.Dortmund mposht Bajern Mynih
  • 2016-11-20

Klasikja e futbollit gjerman, B.Dortmund mposht Bajern Mynih

Borusia e Dortmundit fitoi klasiken e futbollit gjerman me Bajernin e Mynihut duke triumfuar 1-0 përpara murit të saj të verdhë të Signal Iduna Park. Goli i Aubameyang që në minutëne 11-të i dha fitoren skuadrës së Tuchelit pas një ndeshje shumë të luftuar, që bën Bajernin të humbas

Bisedat me lojtarët e Bajern, flet Fabian Duro: Batutat që u tha Anceloti lojtarëve për mua
  • 2016-10-25

Bisedat me lojtarët e Bajern, flet Fabian Duro: Batutat që u tha Anceloti lojtarëve për mua

Dje ai ishte lajmi më i bukur i ditës. Madje në formën e tij më spektakolari, nga ato momente që të bën të ndihesh krenar. Sepse është e rrallë në mos e pamundur që një shqiptar të futet një kamp të tillë stërvitor dhe jo më të japë një shoë të vërtetë, pikërisht, aty n