Rezultate te kerkimit per termin: +Richard +Nixon

Total: 164
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.748Z

Libri i ri, Richard Nixon ishte homoseksual?

Share Keta te dy kishin nje afere? Një biografi e re e autorit Don Fulsom, një reporter veteran në Uashington, i cili ka mbuluar vitet kur Richard Nixon ishte president i SHBA, zbulon se ish- presidenti kishte probleme me pijen, rrihte gruan e tij dhe kur u inaugurua kisht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.968Z

Watergate, Richard Nixon dhe Gerald Ford. Jr: Një president imponues në historinë amerikane

Përgatiti: Raimonda MOISIU Republika jonë e lavdishme është një Republikë ku sundon: LIGJI! -dhe e jo politikanët. Këtu sovrani sundon!” -tha në fjalën e Grald Ford. Jr. Ai ishte më tepër se një figurë madhështore, se mund ta keni imagjinuar. Shumë burra shteti, yje të kinema

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.727Z

Historia e Watergate, skandalit që rrëzoi presidentin Nixon

Skandali i Watergate njihet si skandali më i madh politik në histori, si pasojë e të cilit dha dorëheqjen presidenti i ShBA-së, Richard Nixon, më 9 gusht 1974. Kjo është hera e parë dhe e vetme që një President amerikan ka dhënë dorëheqjen në historinë e ShBA-së. Ngjarja e bujshme

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.848Z

Skandali Nixon tenton edhe cmimet Oscar

Intervista e ish presidentit amerikan Richard Nixon me gazetarin David Frost ne vitin 1977 ka hyre ne historine e SHBA-se pasi eshte pjesa me e ndjekur me permbajtje politike. Me nje audience prej 45 milione spektatoresh, Frost arriti te “mbylle” ne shtepi shume amerikane, te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:15.340Z

Watergate deshmia e Nixon jo me sekret

Dëshmia e dhënë nga ish-presidenti amerikan Richard Nixon mbi skandalin “Watergate” do të publikohet pas më shumë se 36 vitesh. Kështu ka vendosur gjyqtari Royce Lamberth, i cili ka pranuar kërkesën e historianit Stanley Kutler p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:54.662Z

Vdes gazetari David Frost, intervistuesi i Nixon-it

Ka ndërruar jetë në moshën 74-vjeçare, gazetari i njohur britanik, David Frost, që mori famë botërore për një seri intervistash me ish-presidentin amerikan Richard Nixon. Në njoftimin e familjes thuhej se Frost vdiq të shtunën nga nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.701Z

Vdiq Ben Bradlee, redaktori që rrëzoi presidentin Nixon

Ben Bradlee, redaktori i gazetës Washington Post gjatë periudhës së skandalit Watergate, që rrëzoi presidentin Richard Nixon, ka vdekur në moshën 93 vjeçare, nga shkaqe natyrale. Bradley ishte përgjegjës për transformimin e Washington Post në një ndër gazetat më të respektuara në

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama