Rezultate te kerkimit per termin: +Riciklim

Meta: total 465 / total_found 465 / time 0.000 / keyword[0] riciklim / docs[0] 465 / hits[0] 557 /
AAK: Manifestimi i inaugurimit të Thaçit, cirkus i panevojshëm
  • 2016-04-08

AAK: Manifestimi i inaugurimit të Thaçit, cirkus i panevojshëm

Manifestimi i sotëm për inaugurimin e Hashim Thaçit president, është cirkusi i radhës, ka vlerësuar Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, në një komunikatë për media. Për AAK-në, Hashim Thaçi nuk është president i unitetit dhe manifestimi i inaugurimit të tij, është përpjekje e

Nis projekti i landfillit të Sharrës, punësohen 450 vetë nga komuniteti rom
  • 2016-03-17

Nis projekti i landfillit të Sharrës, punësohen 450 vetë nga komuniteti rom

Situata në landfillin e Sharrës do të marrë shumë shpejt zgjidhje. Bashkia e Tiranës ka nisur zbatimin e projektit, i cili mundëson ndarjen e mbetjeve të riciklueshme para se ato të shkojnë për asgjësim. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, tha se për të shmangur problemat

Intervista/ Rrëfehet Joleza Koka: Nga emigrimi në Greqi, deri te miqësia me të rinj demokratë
  • 2016-03-06

Intervista/ Rrëfehet Joleza Koka: Nga emigrimi në Greqi, deri te miqësia me të rinj demokratë

Një fjalim publik i trazoi përditshmërinë dhe e shndërroi papritur në emrin më të trafikuar të medias së shkruar dhe asaj sociale kryetares së FRESSH-it. Joleza Koka është gjenerata e 25-vjeçarëve, drejton të rinjtë socialistë dhe na tregon se si e përjetoi famën e mirë apo të

No Pic available
  • 2016-03-05

Tërhiqet Joleza Koka: Nuk mendoj të rikandidoj për kreun e FRESSH-it

Joleza Koka nuk do të rikandidojë më për kryetare të FRESSH-it. Në një intervistë për gazetën Panorama ajo thotë se unë do të jem kryetare deri në organizimin e Kongresit, për këtë detyrë dhe kam ardhur në krye të FRESSH-it. Ndërsa në lidhje me rikandidimin thotë: Nuk kam mend

Joleza Koka: Ja pse nuk rikandidoj sërish për kryetare të FRESSH
  • 2016-03-05

Joleza Koka: Ja pse nuk rikandidoj sërish për kryetare të FRESSH

Joleza Koka nuk do të rikandidojë më për kryetare të FRESSH-it. Në një intervistë për gazetën Panorama ajo thotë se unë do të jem kryetare deri në organizimin e Kongresit, për këtë detyrë dhe kam ardhur në krye të FRESSH­it. Ndërsa në lidhje me rikandidimin thotë: Nuk kam

Joleza Koka tregon pse nuk do të rikandidojë për kryetare e FRESSH
  • 2016-03-05

Joleza Koka tregon pse nuk do të rikandidojë për kryetare e FRESSH

Transmetuar më 05.03.2016 - 09:38 Joleza Koka nuk do të rikandidojë më për kryetare të FRESSH-it. Në një intervistë për gazetën ‘Panorama’ ajo thotë se “unë do të jem kry

No Pic available
  • 2016-02-24

Riciklimi i mbetjeve, gati ndryshimi i ligjit për importin

Shqipëria do të rishikojë ligjin për ndalimin e importit të mbetjeve duke bërë ndarjen mes plehrave dhe lëndëve të para për riciklim si plastikë, letër dhe metale me ngjyra. Përfaqësues të qeverisë dhe ligjvënës deklaruan se qeveria po përgatit një paketë që do ti vijë në nd