Rezultate te kerkimit per termin: +Rick +Santorum

Meta: total 254 / total_found 254 / time 0.000 / keyword[0] rick / docs[0] 623 / hits[0] 889 / keyword[1] santorum / docs[1] 369 / hits[1] 969 /
SHBA: Republikanët, në debatin e tyre të tretë
  • 2015-10-29

SHBA: Republikanët, në debatin e tyre të tretë

Marco Rubio doli fitues gjatë replikave që shkëmbeu me mikun e tij të vjetër Jeb Bush dhe sipas shumë analistëve u paraqit përgjithësisht mire në debatin e tretë presidencial republikan që u zhvillua të mërkurën. Senatori nga Florida, Rubio dhe ish guvernatori Bush, i të njëjti sht

Debati i parë i kandidatëve republikanë për zgjedhjet presidenciale
  • 2015-08-07

Debati i parë i kandidatëve republikanë për zgjedhjet presidenciale

Dhjetë kandidatët e parë republikanë për president filluan zyrtarisht sezonin e fushatës për zgjedhjet e vitit 2016, me debatin e tyre të parë të zhvilluar në Klivlend të Ohajos. Megjithë publicitetin e madh që ju bë paraprakisht, në shumë mënyra, debati u zhvillua sipas parashiki

SHBA, Debati i parë mes kandidatëve republikanë
  • 2015-08-06

SHBA, Debati i parë mes kandidatëve republikanë

Debati i parë i garës presidenciale të vitit 2016 mbahet sonte në Kleveland të Ohajos, ku 10 kandidatët kryesorë republikanë do të përballen me njëri tjetrin në një debat të transmetuar drejtpërdrejt me televizion. Biznesmeni dhe personaliteti televiziv, miliarderi Donald Trump, i ci

Raca si çështje në fushatën presidenciale
  • 2015-06-25

Raca si çështje në fushatën presidenciale

Vrasja masive e javës së kaluar në një kishë afrikano-amerikane në Çarleston të Karolinës së Jugut e solli çështjen e racës në fazat e hershme të fushatës presidenciale të vitit 2016. Në një takim elektoral në Florisant të shtetit Mizuri, kandidatja demokrate Hillary Clinton e

Rick Perry, kandidat për garën presidenciale
  • 2015-06-05

Rick Perry, kandidat për garën presidenciale

Ish guvernatori i Teksasit Rick Perry deklaroi të enjten se do të kandidojë përsëri për garën e Shtëpisë së Bardhë në vitin 2016. Perry bëhet kështu republikani i 10-të që shpall këtë vit zyrtarisht kandidaturën për president. Në mesin e një numri të madh kandidatësh republi

Republikani Rick Santorum ne gare per Shtepine e Bardhe
  • 2015-05-28

Republikani Rick Santorum ne gare per Shtepine e Bardhe

0 brbr SSSAbrASS brbrRepublikani Rick Santorum do te kerkojne emerimin e Partise se tij per zgjedhjet presidencialebrbr brbr57 vjecari eshte republikani i 7-te qe i bashkohet gares te 2016-es Megjithese i pelqyer nga konservatoret ai kesaj here tha se punetoreve nuk u duhet nje president tjeter qe

Republikanët dhe zgjedhjet presidenciale 2016
  • 2015-02-02

Republikanët dhe zgjedhjet presidenciale 2016

Duket herët, por fushata për zgjedhjet e ardhshme presidenciale në Shtetet e Bashkuara ka filluar të ndizet. Megjithëse askush nuk ka njoftuar kandidaturën, disa pretendentë të mundshëm republikanë po takohen me grupet konservatore rreth garës për në Shtëpinë e Bardhë vitin e ardhsh