Rezultate te kerkimit per termin: +Riela

Total: 9
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.110Z

Habilajt, italiani fundos Moisiun dhe një person me rëndësi në Shqipëri

Pavarësisht se Gjykata e Katanias mbylli hetimet për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri dhe lidhjet e tij me kushërinjtë Habilajt e Vlorës, detaje të reja janë zbuluar nga mediat italiane mbi raportin e tij me bandën që kryente trafikun e drogës drejt Italisë. MeridioNews raporton

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.509Z

Rama dhe Tahiri qerasin mafian siçiliane me 1 ton marijuanë

Kapet afro 1 ton marijuanë në Siçili, origjina e së cilës, edhe njëherë tjetër, është Shqipëria. Rrjetet e narko-trafikut i kanë shtigjet të lira për të qarkulluar tonelatat e drogës nga Shqipëria drejt BE dhe kjo falë implikimit direkt të segmenteve të Policisë së Shte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.553Z

Itali, nis seanca e parë gjyqësore ndaj grupit të Habilajve

Ka nisur seanca e parë gjyqësore e anëtarëve të bandës së Habilajve të arrestuar më datë 14 tetor 2017 me urdhër të Gjykatës së Katanias në operacionin e Policisë italiane të koduar “Rosa dei Venti”. Të gjithë të arrestuarit italianë e shqiptarë , anëtarë të band

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.621Z

Vendimi: Moisi Habilaj dhe bashkëpunëtorët mbeten në qeli

Gjykata e Katanias refuzoi rekursin e avokatit të Moisi Habilajt duke vendosur mbajtjen e tij në burg deri në përfundim të hetimeve. Në qeli janë lënë edhe pesë persona të tjerë të akuzuar si pjesë e rrjetit të drogës ndërsa ditët e fundit, në Katania kanë qëndruar prokurorët s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.623Z

Dosja Habilaj, lirohet një nga anëtarët e grupit kriminal

Lirohet Fatmir Minaj, një prej katër shqiptarëve të arrestuar si pjesë e bandës së Habilajve.Gjykata për Liri e Catania-s anuloi sot urdhër-arrestin per 55 vjeçarin. Maurizio Katalano, avokati i tre shtetasve shqiptarë të arrestuar si anëtarë të bandës italo-shqiptare të trafikut t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:22.351Z

Rritja e çmimit të biletës, PD: Akt korruptiv, i kushton 5.5 mln $ qytetarëve

PD ka reaguar pas rritjes së çmimit të biletës së urbanit. Nëpërmjet një dalje për mediat nga selia e PD, anëtarja e Këshillit Bashkiak të Tiranës, Reila Bozdo tha se ky eshte një akt i pastër korruptiv i Erion Veliajt, që do ti kushtojë qytetarëve 5.5 mln dollare me shume ne vit.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.587Z

Habilaj, procesi vazhdon. Prokuroria e Catanias po heton persona të paidentifikuar

Prokuroria e Catanias ka mbyllur hetimet paraprake për të dyshuarit si pjesëtarë të bandës së Moisi Habilajt. Katër persona, mes tyre ai që njihet si financuesi i bandës, Nezar Seitaj, po procedohen të veçuar. Ndërkohë hetimet paraprake po vazhdojnë për persona të paidentifikuar. Ç

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama