Rezultate te kerkimit per termin: +Rifat +Teqja

Meta: total 23 / total_found 23 / time 0.000 / keyword[0] rifat / docs[0] 720 / hits[0] 1019 / keyword[1] teqja / docs[1] 375 / hits[1] 556 /
Demokraci për Shqipërinë, liri për artin
  • 2015-10-10

Demokraci për Shqipërinë, liri për artin

Juxhin Nebiaj, As. pedagog në Liceun Artistik "Jordan Misja", Tiranë Intervistë me ass. Prof. Roland Çene, dirigjent dhe pedagog në Universitetin e Arteve të Tiranës (mbi historikun e Shkollës së Lartë të Muzikës në Shqipëri) 1. Si brezi i parë i studentëve të Konservatorit dhe

XHONI ATHANAS, NJERIU DHE ARTISTI
  • 2014-01-28

XHONI ATHANAS, NJERIU DHE ARTISTI

Nga Skifter Këlliçi* Një mbrëmje, duke kërkuar të dhëna për një shkrim në Google, tashmë për të gjithë një enciklopedi mahnitëse në internet, ndesha me një foto të tenorit tonë të njohur, Xhoni Athanas dhe poshtë saj një video në të cilën ai shihej duke kënduar një këng

I jepet lamtumira maestros Rifat Teqja
  • 2013-08-07

I jepet lamtumira maestros Rifat Teqja

Themeluesi i dirigjimit shqiptar Maestro Rifat Teqja eshte percjelle nga shtëpia e Operës për në varrezat e Sharrës, pas homazheve qe kryen per te miq, artiste, kolege dhe qytetare te tjete. Rifat Teqja ndërroi jetë mbrëmjen e 4 gushtit në shtëpin&eu

Lamtumirë Maestro Rifat Teqjadhe fale mjerimin e institucioneve dhe shtetarëve
  • 2013-08-06

Lamtumirë Maestro Rifat Teqjadhe fale mjerimin e institucioneve dhe shtetarëve

—-Nga Anisa Ymeri—- Tiranë- 4 gusht 2013! Shuhet dirigjenti më i zëshëm i muzikës shqiptare, Maestro Rifat Teqja. Në redaksitë e fare pak mediave (por të asnjë reporteri kulture) cingëllon një telefon. Dikush njofton për homazhet që do të mbaheshin në hollin e Teatrit Komb

No Pic available
  • 2011-11-02

“Marie Kraja” shkon në Amerikë

Pas një gare të fortë e spektakli të jashtëzakonshëm, shpallen fituesit e rinj E ka rrëmbyer Amerika këtë herë “Marie Krajën”, për ta shpënë përtej oqeanit jehonën e edicionit të 12-të të festivalit ndërkombëtar operistik që zhvillohet në metropolin shqiptar. Sara Hea

No Pic available
  • 2011-09-20

Inva Mula: Rolet e mia, vlerësimet, sezoni i ri dhe projektet e “Hi Classic”

SHKRUAN: Ilda Lumani 20-09-2011 11:52Emri i Inva Mulës është ai i një institucioni arti për Shqipërinë në botë. Po bëhen afër dy dekada që sopranoja me famë botërore korr suksese të njëpasnjëshmë, të cilat njëherazi i shkojnë asaj dhe rrisin ndjeshmërinë e krenarinë e shqip

No Pic available
  • 2011-05-23

Mula & Ramadani çmim për Drita Pelinkun e Rifat Teqjan

E shkuara dhe e tashmja kanë afër nëntë javë që janë shtruar këmbëkryq në skenën e “Perform Fest”, në festivalin më të ri për fëmijë, të producentes Zana Çela. Yjet e njohur të muzikës shqiptare, kanë plot nëntë javë që janë ngjitur në të njëjtën skenë me fëmijë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama