Rezultate te kerkimit per termin: +Rifat +Teqja

Total: 16
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.945Z

I jepet lamtumira maestros Rifat Teqja

Themeluesi i dirigjimit shqiptar Maestro Rifat Teqja eshte percjelle nga shtëpia e Operës për në varrezat e Sharrës, pas homazheve qe kryen per te miq, artiste, kolege dhe qytetare te tjete. Rifat Teqja ndërroi jetë mbrëmjen e 4 gushtit në shtëpin&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.477Z

Rifat Teqja., Udhërrëfyesi i formimit të shkollës shqiptare të dirigjimit

>Dirigjenti  i njohur vlerësohet për kontributi e tij në artin shqiptar. Promovohet libri Bacheta shqiptare e dirigjimitDirigjenti Rifat Teqja është pa dyshim një prej emrave, të cilët kanë dhënë një kontribut të çmuar në artin shqiptar. Për të vlerësuar kontributin e tij, dje mes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.936Z

Lamtumirë Maestro Rifat Teqjadhe fale mjerimin e institucioneve dhe shtetarëve

—-Nga Anisa Ymeri—- Tiranë- 4 gusht 2013! Shuhet dirigjenti më i zëshëm i muzikës shqiptare, Maestro Rifat Teqja. Në redaksitë e fare pak mediave (por të asnjë reporteri kulture) cingëllon një telefon. Dikush njofton për homazhet që do të mbaheshin në hollin e Teatrit Komb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.348Z

Mula & Ramadani çmim për Drita Pelinkun e Rifat Teqjan

E shkuara dhe e tashmja kanë afër nëntë javë që janë shtruar këmbëkryq në skenën e “Perform Fest”, në festivalin më të ri për fëmijë, të producentes Zana Çela. Yjet e njohur të muzikës shqiptare, kanë plot nëntë javë që janë ngjitur në të njëjtën skenë me fëmijë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.327Z

Akademia e Arteve nderon 15 pedagoge

15 artistë-profesorë u nderuan me çmimet e mirënjohjes së Akademisë së Arteve gjatë ditëve të sotme, në kuadrin e programit “Qyteti i Arteve”. Përveç ceremonisë, ku fituesve iu dorëzua çmim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:22.402Z

Inva Mula: Rolet e mia, vlerësimet, sezoni i ri dhe projektet e “Hi Classic”

SHKRUAN: Ilda Lumani 20-09-2011 11:52Emri i Inva Mulës është ai i një institucioni arti për Shqipërinë në botë. Po bëhen afër dy dekada që sopranoja me famë botërore korr suksese të njëpasnjëshmë, të cilat njëherazi i shkojnë asaj dhe rrisin ndjeshmërinë e krenarinë e shqip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.121Z

Tamara Gaci: Shiritat origjinalë, po rrezikojnë veprën e Pjetër Gacit

Vepra artistike e kompozitorit dhe Artistit të Popullit, në rrezik nga kohaVepra e një prej artistëve më të mëdhenj jo vetëm të Shkodrës, por edhe të Shqipërisë, kompozitorit dhe violinistit të madh Pjetër Gaci tashmë është në rrezik. Këtë gjë e vërteton bashkëshortja e të n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama