Rezultate te kerkimit per termin: +Rifati

Meta: total 35 / total_found 35 / time 0.000 / keyword[0] rifati / docs[0] 35 / hits[0] 49 /
No Pic available
  • 2018-12-10

Skandali në Komisariatin e Kavajës, 2.5 mln lekë për gjurmët e gishtave (Foto)

Fiks fare nisi mbrëmjen e së hënës denoncimin e një skandali që ndodh në Policinë e Shtetit. Sekserë, që tregojnë se kanë lidhje me punonjës të Komisariatit të Policisë së Kavajës, marrin përsipër që të shesin provat e vendngjarjes. Bëhet fjalë për një grabitje të ndodhur

No Pic available
  • 2017-01-19

A mund të zihej gjallë Adem Jashari?

Bedri Islami Ish-gjenerali serb Stefan Gjuroviç, njëri ndër kuadrot më të larta të pushtetit serb në Kosovë, në një intervistë të tij, dhënë për një TV shqiptar në Maqedoni, ka folur gjerë e gjatë edhe për luftën në Kosovë, gjithnjë duke e parë atë në shikimin e tij të so

No Pic available
  • 2015-12-27

Si e spiunuan legjendën e gazetarisë kosovare kolegët e Shqipërisë gjatë komunizmit

Maksut Shehu Nga Halil Matoshi Maksut Shehu, doajeni i gazetarisë së Kosovës, përherë i ngjante Petro Markos. Maksi ka shkruar portretet më të bukura të bashkëkohanikëve dhe ka mbrojtur pavarësinë e gazetarisë shqipe në Kosovë. Më 1973 ai shpërfilli Sigurimin e Shtetit në Tiran

Babai i djalit që u hodh nga pallati: Policia e rrahu dhe i bëri presion
  • 2015-09-23

Babai i djalit që u hodh nga pallati: Policia e rrahu dhe i bëri presion

Artan Bushi ishte vetëm 16 vjeç. Një nga pesë fëmijët e familjes Bushi, e ardhur nga Dibra 20 vite më parë në Kamzë të Tiranës, ai humbi jetën më 15 shtator.Viktima Artan BushiAdoleshenti u raportua i vdekur nga policia po atë mbrëmje. Versionet paraprake qenë të shumta, mes tyre

Jasharët përkrah Boletinëve
  • 2015-05-20

Jasharët përkrah Boletinëve

Familja Boletini dhe kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, kanë marrë mbështetje edhe nga familja Jashari, që eshtrat e Isa Boletinit të rivarrosen në vendlindjen e kryetrimit, më 10 qershor. Përfaqësuesi i familjes legjendare nga Prekazi, Rifati, ka takuar kryetarin e Mitrovicës, me të c

Beteja e Koshares theu kufirin që ndau shqiptarët me shekuj
  • 2015-04-09

Beteja e Koshares theu kufirin që ndau shqiptarët me shekuj

Rifat Qelaj, ishte i pari që u vra në Betejën e Koshares, 16 vjet më parë. Asokohe Rifati ishte vetëm 19 vjeçar. Ai erdhi nga Gjermania që t'i bashkohet UÇK-së, por fatkeqësisht e gjeti vdekjen ditën e 9 prillit të vitit 1999. Nëna e tij, Sabria e kujton sot, 16 vite më pas, djalin e

Pamje ekskluzive: Çka thanë Shaban e Hamëz Jashari pas sulmit të janarit 1998 (Video)
  • 2015-03-19

Pamje ekskluzive: Çka thanë Shaban e Hamëz Jashari pas sulmit të janarit 1998 (Video)

Përfaqësuesi i familjes së Komandantit legjendar të UÇK-së, Adem Jashari, Rifat Jashari ka postuar në rrjetin social një video me intervistën e dhënë nga Shaban dhe Hamëz Jashari, pas sulmit mbi familjen Jashari të forcave policore d