Rezultate te kerkimit per termin: +Rigerta +Loku

Total: 10
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.253Z

Pas fjalimit të Rigerta Lokut askush serdhi. Jemi pa ujë, shkollë e qendër shëndetësore

“Rigerta Loku nuk e tha gjithë të vërtetën e realitetit të fshatit tonë në fjalimin që mbajti në Parlament. Ne jetojmë akoma dhe më keq”. Kështu shprehen bashkëfshatarët e saj në Rrushkull të Prosekut, zonë ku ndodhet edhe ferma e dhive. Rruga prej 3 kilometrash që lidh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.179Z

Video/ Përloti Kuvendin me fjalimin për fshatin, por Rigerta nuk i kurseu lotët as para 1 viti në takimin me gratë e

Të shtunën që lamë pas Rigerta Luku gruaja nga Mirdita përloti Kuvendin e Shqipërisë. Ajo mbajti një fjalim para deputetëve, ambasadorëve dhe të pranishmëve në sallë për vështirësitë dhe problematiket me të cilat po përballet fshati sot. Por në një video të publikuar ccn.al Ri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.093Z

Kush është Rigerta që tronditi sallën e Parlamentit të Shqipërisë?

Në pamje të parë të parë, ajo duket një vajzë e zakontë fshati. Rigerta Loku që përloti sot Parlamentin e Shqipërisë dhe jo vetëm, është me origjinë nga Mirdita dhe jeton atje bashkë me bashkëshortin dhe fëmijët e saj duke ngritur një fermë për rritjen e dhive. Në fakt, Riger

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.178Z

Opozita e akuzon se aktroi pro Qeverisë, flet Rigerta që përloti Kuvendin: Unë nuk mjel dhitë, por

Rigerta Loku, fermerja nga Mirdita, e cila foli dy ditë më parë në Parlamentin e parë Rural për gjendjen e fshatit, shprehet për Panorama, se është gjendur në një ortek komentesh dhe akuzash. Ajo e konsideron të çuditshëm reagimin e kreut të PDsë, Basha, ndaj saj, ndërkohë që pri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.096Z

Reagon Rigerta pas bujës së fjalimit të saj në Parlament

Rigerta Loku thotë se nuk tha asgjë të veçantë në Parlament dhe sipas saj, situatën në fshat e njohin të gjithë. Reagimi i saj në Facebook: Nuk di ku te gjej fjalet per te falenderuar secilin prej jush! Une nuk thashe asgje te vecante, thashe ate qe njohim e dime te gjithe. Falenderoj ata

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.100Z

Paloka: Gruaja në Parlament, kandidate për deputete në 2013!

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka reaguar për Rigertën që përloti dje Kuvendin me fjalimin e saj të ndjerë për problematikat e zonave malore dhe fshatrave shqiptar. Sipas Palokës, është e çuditshme se si zonja erdhi në një aktivitet që përkon me nisjen e projektit Ril

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:49.304Z

Ish-studentja e La Sapienza sfidon politikën shqiptare me një fermë dhish në Rubik

Pasi studioi shkenca politike në Romë, Rigerta Loku u kthye të bëjë një ndryshim në vendlindjen e saj, por dyert e mbyllura prej politikës e shtynë drejt një karriere të re si fermere. Nga Lindita Çela Kur vendosi të kthehej në Shqipëri me një diplomë të La Sapienza-s në duar,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama