Rezultate te kerkimit per termin: +Rigerta +Lokut

Total: 3
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.093Z

Qindra komenta e mijëra share në rrjetet sociale për Rigerta Lokun

Fjalimi emocionues i Rigerta Lokut në Parlament, ka gjetur një reagim të gjerë të shoqërisë në rrjetet sociale. Në faqen e Facebook-ut të Ora News, qindra komente e mijëra share janë shfaqur duke mbështetur në çdo germë të vërtetat që Gerta ua tha në sy politikanëve. Njëri prej

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.093Z

Kush është Rigerta që tronditi sallën e Parlamentit të Shqipërisë?

Në pamje të parë të parë, ajo duket një vajzë e zakontë fshati. Rigerta Loku që përloti sot Parlamentin e Shqipërisë dhe jo vetëm, është me origjinë nga Mirdita dhe jeton atje bashkë me bashkëshortin dhe fëmijët e saj duke ngritur një fermë për rritjen e dhive. Në fakt, Riger

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.253Z

Pas fjalimit të Rigerta Lokut askush serdhi. Jemi pa ujë, shkollë e qendër shëndetësore

“Rigerta Loku nuk e tha gjithë të vërtetën e realitetit të fshatit tonë në fjalimin që mbajti në Parlament. Ne jetojmë akoma dhe më keq”. Kështu shprehen bashkëfshatarët e saj në Rrushkull të Prosekut, zonë ku ndodhet edhe ferma e dhive. Rruga prej 3 kilometrash që lidh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.382Z

Ku duhet të trokasë Rigerta? Myftaraj: Dy fjalë për Bordin e FAF

Marrë shkas nga fjalimi i Rigerta Lokut në Parlament, emisioni Ju flet Moska i Kastriot Myftaraj u fokusua pikërisht tek institucioni përgjegjës për kreditimin e feremrëve dhe zhvillimin e bujqësisë. Bëhet fjalë për Shoqërinë e Parë Financiare të Zhvillimit, një institucion pranë M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.092Z

Historia/ Kush është vajza që përloti sot Kuvendin, ish-studentja e La Sapienza që ngriti fermë dhish në Rubik

Kur vendosi të kthehej në Shqipëri me një diplomë të La Sapienza-s në duar, Rigerta Loku nuk e çoi ndërmend se vendlindja do ta sfidonte me një të ardhme si fermere. Vajza nga Rubiku u kthye nga Italia gjashtë vjet më parë, pasi studioi shkenca politike në universitetin prestigjoz të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:49.305Z

Ish-studentja e La Sapienza sfidon politikën me një fermë dhish

Pasi studioi shkenca politike në Romë, Rigerta Loku u kthye të bëjë një ndryshim në vendlindjen e saj, por dyert e mbyllura prej politikës e shtynë drejt një "karriere" të re si fermere. Autor: Lindita Çela | BIRN | Tiranë Kur vendosi të kthehej në Shqipëri me një dipl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:49.304Z

Ish-studentja e La Sapienza sfidon politikën me një fermë dhish në Rubik

Pasi studioi shkenca politike në Romë, Rigerta Loku u kthye të bëjë një ndryshim në vendlindjen e saj, por dyert e mbyllura prej politikës e shtynë drejt një karriere të re si fermere. Kur vendosi të kthehej në Shqipëri me një diplomë të La Sapienza-s në duar, Rigerta Loku nuk e ç

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama