Rezultate te kerkimit per termin: +Rikthehem

Meta: total 1000 / total_found 1531 / time 0.001 / keyword[0] rikthehem / docs[0] 1531 / hits[0] 1683 /
U ktheva për 1001 arsye, Oketa: Nuk besoj se PD është një parajsë!
  • 2019-03-27

U ktheva për 1001 arsye, Oketa: Nuk besoj se PD është një parajsë!

Një nga zërat më të moderuar në Partisë Demokratike, ka folur për situatën politike në vend dhe rikthimin pas një viti e gjysmë larg politikës. Gazmend Oketa, tha se vendimi i tij nuk lidhet as me faktin se PD është një parajsë, ku gjithçka shkon vaj dhe as se e konsideron veten shp

Saimir Pirgu: Politikanë, po dëmtoni imazhin e Shqipërisë, më duhen 200 mijë shfaqje që të rikuperoj një gomë të djegur
  • 2019-03-02

Saimir Pirgu: Politikanë, po dëmtoni imazhin e Shqipërisë, më duhen 200 mijë shfaqje që të rikuperoj një gomë të djegur

Zëri i tij është emocion i madh, sidomos kur interpreton në skenën e Shqipërisë dhe këndon këngën shqip. Tenori Saimir Pirgu la magjinë e tij në skenën e Pallatit të Kongreseve, në mbrëmjen gala të Samitit të Diasporës. Zëri i tij ka kumbuar në skenat e Europës, Amerikës dhe

Hakmarrja tragjike e dashurisë
  • 2019-02-21

Hakmarrja tragjike e dashurisë

Mexhit Prenci Përsiatje për dramën dhe spektaklin PROSTITUTA të dramaturgut dhe regjisorit profesionist LEKA BUNGO Prolog. Dom Simoni përpara spektatorëve:. Mirëmbrëma dhe mirëse keni ardhur në teatër. Do të përpiqem të ringjalli përpara jush një histori të vërtetë. Të vërtetë

No Pic available
  • 2019-02-18

Mourinho tregon kampionatin ku do donte të drejtonte në të ardhmen

Jose Mourinho vijon të jetë ende pa një skuadër në të cilën të impenjohet, edhe pse spekulimet e fundit mediatike që e projektojnë të ardhmen e tij në stolin e klubeve të mëdha europiane, nuk kanë munguar. Gjithsesi aludimet duket se nisin të marrin një trajtë më konkrete, pas kë

No Pic available
  • 2019-01-12

Naser Hasa : Vizatimi, themeli i gjithçkaje

Në një nga letrat që Van Gogh i dërgonte vëllait të tij Theo, ai i shkruante se «Ditën që njerëzit do të fillojnë të thonë se unë di të vizatoj, pra jo të pikturoj, atëherë ndoshta unë do të bëj një pikturë, në një çast të papritur për ta. Van Gogh theksonte gjithashtu s

Një histori dashurie e Dina Vierny dhe Aristide Maillol
  • 2018-12-26

Një histori dashurie e Dina Vierny dhe Aristide Maillol

Trupa femërorë derdhur në bronx, në lëndinat e gjelbërta të Luvrit, në «Jardins de Tuileries» buzë Senës, mes asaj turme njerëzore e të pandalshëm ku njerëzit të ahnitur nga ato skulptura, ndalojnë për të parë disa çaste vepra që të ngjizin në kujtesë. Tri adoleshente, një

No Pic available
  • 2018-12-21

Ti japësh shpirt bronxit dhe mermerit

Një histori dashurie dhe arti: Dina Vierny dhe Aristide Maillol Trupa femërorë derdhur në bronx, në lëndinat e gjelbërta të Luvrit, në «Jardins de Tuileries» buzë Senës, mes asaj turme njerëzore e të pandalshëm ku njerëzit të ahnitur nga ato skulptura, ndalojnë për të parë disa