Rezultate te kerkimit per termin: +Rikthehen

Meta: total 1000 / total_found 7486 / time 0.004 / keyword[0] rikthehen / docs[0] 7486 / hits[0] 8193 /
Gega: Smendojmë më për Kupën, kemi edhe 9 finale
  • 2019-04-05

Gega: Smendojmë më për Kupën, kemi edhe 9 finale

Trajneri i Partizanit, Skënder Gega, hedh pas krahëve eliminimin nga Kupa dhe fokusohet te ndeshjet e kampionatit. Sipas tij, të kuqtë janë më pranë ëndrrës, por duhet ti konsiderojnë sfidat e mbetura si 9 finale. Lodhja dhe mungesat: Përveç lodhjes fizike kemi pasur edhe mungesa të r

Në Holandë kërkojnë rikthimin e vizave: Sdimë kë fusim në shtëpi!
  • 2019-03-29

Në Holandë kërkojnë rikthimin e vizave: Sdimë kë fusim në shtëpi!

Gazeta më e madhe në Holande De Telegraaf i ka kushtuar një shkrim të shkurtër kërkesës së disa partive politike holandeze, të cilat kërkojnë që të rikthehen vizat për shqiptarët. Tre parti e shohin këtë si e vetmja mundësi për të frenuar fenomenit të krimit organizuar shqiptar

Rikthehen vrasjet në Shkodër, ekzekutohet në lëvizje 35-vjeçari (EMRI)
  • 2019-03-20

Rikthehen vrasjet në Shkodër, ekzekutohet në lëvizje 35-vjeçari (EMRI)

#td_uid_3_5c9296c273bbc .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/03/4-28-80x60.jpg) 0 0 no-repeat; } #td_uid_3_5c929

La Boheme, ngjitet në skenë nga artistët e rinj
  • 2019-03-12

La Boheme, ngjitet në skenë nga artistët e rinj

Në fundin e shek. XIX në Paris, katër shokë jetojnë së bashku në një papafingo. Rodolfo dhe Marcello qëndrojnë në shtëpi duke punuar dhe vjen njëri nga të rinjtë, muzikanti Schaunard, i cili ka fituar para dhe ata vendosin për të ngrënë në një restorant aty pranë. Poeti Rodolfo

A do e pranojë mandatin? Rezervisti i LSI-së takohet me mikun Fleckenstein
  • 2019-02-28

A do e pranojë mandatin? Rezervisti i LSI-së takohet me mikun Fleckenstein

Pasi u njoftua për vakancat në Parlament, të krijuara pas vendimit ekstrem të opozitës për djegien e mandateve, KQZ nisi procedurën për zëvendësimin e tyre. KQZ ka nisur procedurat në zbatim të nenit 164 të Kodit Zgjedhor, sipas të cilët ky institucion duhet të kontaktojë kandidatë

Lirohet baza e fundit e revoltës studentore, merr fund ngujimi te Juridiku
  • 2019-02-11

Lirohet baza e fundit e revoltës studentore, merr fund ngujimi te Juridiku

Fakulteti i Drejtësisë në Tiranë ishte baza e fundit e revoltës studentore, pasi ndryshe nga institucionet e tjera të arsimit të lartë u mbajt për mëse dy muaj i bllokuar nga studentët. Por edhe bojkoti e ngujimi në këtë fakultet ka marrë fund sot, teksa të gjithë kanë vendosur të

Merr fund agjërimi 3-mujor, Skënderbeu ia kalon krizën Laçit
  • 2019-02-11

Merr fund agjërimi 3-mujor, Skënderbeu ia kalon krizën Laçit

Më 11 Nëntor të vitit të kaluar, Skënderbeu mposhti Flamurtarin me rezultatin minimal 1-0, falë një goli të shënuar nga Dejvi Bregu, ndërsa u deshën plot 3 muaj, që korçarët të rigjenin fitoren në kampionat. Që prej asaj kohe, skuadra e drejtuar nga Orges Shehi kishte regjistruar fi