Rezultate te kerkimit per termin: +Rilindja +Urbane

Total: 243
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.380Z

FOTOT/ Rilindja urbane prek dhe veriun

Këto foto janë publikuar nga kryeministri Rama dhe tregojnë rrugën që lidh Kukësin me Shishtavecin. Segmenti prej 17 kilometrash është rindërtuar duke i dhënë një pamje të re rrugës.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.531Z

FOTOT/ Rilindja Urbane prek edhe Beratin

Kryeministri Rama ka publikuar në FB disa foto nga rruga që lidh Lushnjën me Beratin. Bie në sy një transformim i saj dhe mbjellja e shumë pemëve të reja. Ka përfunduar mbjellja e pemëve në rrugën e re Lushnje – Berat, e cila është transformuar rrënjësisht në mbështetje t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.482Z

FOTOT/ Rilindja urbane shndërron dhe Urën Vajgurore

Dje në Bashkinë e re të Urës Vajgurore ku përmes Pogramit Kombëtar të Rilindjes Urbane po punohet për zgjidhjen përfundimtare të problemit 25 vjeçar të përmbytjes së rrugës nacionale e të krejt lagjes pranë lumit Osum. Projekti i ri i digës mbrojtëse në dy anët e lumit, jo ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.244Z

Rilindja Urbane Rama Do tju rikthejme dinjitetin qyteteve

Transmetuar me 11042014 - 1234 Kryeministri Edi Rama PUBLICITET Tirane 11 prill 2014 NOAal-Do tju rikthejme dinjitetin qyteteve dhe qytetareve duke vene ne zbatim projektin Rilindja Urbane keshtu eshte shprehur kryeministri Rama gjate

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.478Z

Rilindja urbane në Berat jo vetëm dështim

Nga Namir Lapardhaja Ndërtimi i bulevardeve dhe rehabilitimi i shesheve kryesore të qyteteve është një ndër investimet më të mëdha dhe më të përhapura sot në Shqipëri. Pushteti lokal i prezanton ato si projekte të vetat, duke u mburrur sa herë që është nevoja dhe duke u justifiku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.243Z

Reforma territoriale Peleshi Nga Rilindja Urbane do hapen mijera vende pune

Transmetuar me 11042014 - 1155 Zevendeskryeministri Niko Peleshi PUBLICITET Tirane 11 prill 2014 NOAal- Zevendeskryeministri Niko Peleshi prezantoi sot planin e punes per nje Rilindje urbane te qyteteve kryesore te vendit pjese e proj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:15.124Z

Rilindja urbane e Tiranës kushton 12 milionë euro

Pas tenderit të parë prej 504 milionë lekësh, qeveria përcaktoi edhe 1.2 miliardë lekë të tjera për fazën e dytë të rindërtimit të Sheshit Skënderbej, duke e çuar koston totale të projektit në mbi 1.7 miliardë lekësh. Nga Gjergj Erebara Kostoja totale e projektit të debatuar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama