Rezultate te kerkimit per termin: +Rilindja

Total: 3736
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.479Z

FOTOT/ Rilindja e Elbasanit

Kryeministri Edi Rama ka qenë ditën e djeshme në Elbasan. Me këtë rast, ai ka ndjekur nga afër edhe punimet për parkun qendror të këtij qyteti. Në parkun qendror të Elbasanit që përmes Programit Kombëtar të Rilindjes Urbane po transformohet rrënjësisht në një oaz mikpritës pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.179Z

Rilindja e konsumit

Nga Eduard Zaloshnja Në deklaratën e fundit zyrtare të FMN-së për Shqipërinë shkruhej: Ekipi i FMN-së parashikon fuqizim të ekonomisë. Rritja e PBB-së vlerësojmë të ketë arritur në 3,4 për qind në vitin 2016 dhe parashikohet të përshpejtohet në rreth 4 për qind në periudh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:37.373Z

FOTOT/ Rilindja transformon edhe Tepelenën

Rilindja Urbane ka prekur edhe Tepelenën. Kryeministri Edi Rama ka postuar disa foto të ndryshimit, dhe shkruan: Pas dy dekadash rrënim e braktisje, Tepelena ka hyrë në fazën e një transformimi rrënjësor, duke u mbështetur mbi restaurimin e trashëgimisë së saj kulturore dhe rindërti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.740Z

Rilindja shënon simbolikisht 66-vjetorin

Nga Express më 12 shkurt 2011 në ora 17:52 Ish-punonjës të “Rilindjes” shënuan sot 66-vjetorin e daljes së gazetës tradicionale të Kosovës, në ambientet e punës që po bëhen në ish-Pallatin e Medieve. Duke përkujtuar 12 Shkurtin e vitit 1945, kur në Prizren doli numri i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:17.089Z

Pse po ikim nga Rilindja

Transmetuar me 13102016 - 2258 Deputetet Ben Blushi dhe Mimoza Hafizi vendosen sot te largohen nga grupi parlamentar i PS Nuk do te jemi me deputete te rilindjes lajmeroi Ben Blushi ne Parlament Smund te jemi ne nje qeveri me bandite

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:38.095Z

FOTOT/ Rilindja transformon edhe Lushnjen

Kryeministri Edi Rama vijon të publikojë foto nga transformimi i qyteteve shqiptarë, në sajë të programit të Rilindjes Urbane. Sot ai ka publikuar disa foto nga Lushnja. Programi Kombëtar i Rilindjes Urbane po i jep Lushnjës një frymëmarrje të re, hapësira komunitare cilësore e gjit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.791Z

“Rilindja” shënoi simbolikisht jubileun

Nga Express më 31 dhjetor 2010 në ora 12:09 Gazeta tradicionale e Kosovës Rilindja shënoi simbolikisht vitin e jubileut të 65-vjetorit të saj me një takim të fundvitit të gazetarëve e punëtorëve në Pallatin e Rilindjes, nga i cili është dëbuar kundërligjshëm nga UNMIK-u dhe dety

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama