Rezultate te kerkimit per termin: +Rilindje

Meta: total 1000 / total_found 3074 / time 0.001 / keyword[0] rilindje / docs[0] 3074 / hits[0] 4101 /
No Pic available
  • 2017-06-23

Basha shpjegon skemën e ekonomisë: Do ulim TVSH që vitin e parë

Perballë gazetares së ekonomisë Aurora Sulçe,  kryetari i PD, Lulzim Basha ka shpejguar skemën e uljes së taksave dhe rritjes së shpenzimeve. Basha tha se do të ulë TVSH që vitin e parë të ardhjes në pushtet.  Aurora Sulçe: Ku do i gjeni paratë zoti Basha dhe për të ulur t

No Pic available
  • 2017-06-22

13 deklaratat e forta të Ilir Metës për Rilindjen dhe Policinë e Shtetit

Lëvizja Socialiste për Integrim ka përmbyllur mitingun elektoral në Durrës. Ish-kreu i saj, Ilir Meta pati në shënjestër kryesore Partinë Socialiste, duke e etiketuar atë vazhdimisht si Rilindje, ndërsa hodhi akuza edhe në drejtim të Policisë së Shtetit. Deklaratat e Metës:  -Nu

No Pic available
  • 2017-06-21

Basha: Nëse Rama merr timonin edhe 4 vite të tjera do të jetë më skëterrë

Sonte në studion e Arena nga Dritan Hila në Ora News është i ftuar lideri i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Intervista vjen katër ditë përpara zgjedhjeve të përgjithshme parlamentare të 25 qershorit. Ekonomia, aleancat, shpresat dhe dilemat e Lulzim Bashës në këto zgjedhje dhe pas t

No Pic available
  • 2017-06-21

Basha: Deputetët do zgjidhen në 2 vjet, PS vagon për skrap. Akuza Ahmetajt

Sonte në studion e Arena nga Dritan Hila në Ora News është i ftuar lideri i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Intervista vjen katër ditë përpara zgjedhjeve të përgjithshme parlamentare të 25 qershorit. Ekonomia, aleancat, shpresat dhe dilemat e Lulzim Bashës në këto zgjedhje dhe pas t

No Pic available
  • 2017-06-21

Koalicioni paszgjedhor, Basha përjashton vetëm PS, vagon për skrap

Kryetari i PD-se Lulzim Basha ishte sot i ftuar në studion e emisionit “Arena” në Ora News për të treguar programin e tij ekonomik por dhe koalicionet paszgjedhore, ndonëse shprehet i bindur se do të fitojë mbi 72 mandatet për të qeverisur i vetëm.  Duke folur për listat

No Pic available
  • 2017-06-17

Falja e Ramës, Vasili: Për punonjësit nuk vlejti, i pushuan për një foto në fb

Përkundër ndjesës së kërkuar për thirrjen drejtuar policisë për tu përfshirë në fushatë, kre i LSI-së Petrit Vasili thotë se kryeministri Rama ka konsumuar vepër penale. Duke folur jashtë Kuvendit, Vasili iu referua rasteve të shkarkimeve masive nga puna të punonjësve në administ

Meta: Rilindja një sëmundje e keqe, me Berishën koalicioni më i mirë
  • 2017-06-16

Meta: Rilindja një sëmundje e keqe, me Berishën koalicioni më i mirë

Ish-kreu i LSI-së Ilir Meta, ka thënë se forca e tij politike do të marrë do të marrë rreth 20 mandate në Tiranë pas zgjedhjeve të 25 qershorit. Ai tha se në 25 qershor të gjithë duhet të shkelmojnë oligarkinë që ka zaptuar vendin. Ai sulmoi sërish sërish Ramën dhe Rilindjen e ci