Rezultate te kerkimit per termin: +Rilindjes +Urbane

Total: 472
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.161Z

Korça në rrugën e Rilindjes Urbane

"Korça është bërë realisht lokomotiva e Rilindjes urbane." Kështu u shpreh Kryeministri Edi Rama pasi inspektoi sot, disa nga kantieret e punëve për rivitalizimin e infrastrukturës dhe zhvillimin e jetës sociale të qytetit. Kryeministri vizitoi Parkun "Rinia" të qytetit, ku është duke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.081Z

Kantieret e rilindjes urbane

brbrNe 18 muaj eshte bere nje pune kolosale ne disa prej qyteteve kryesore te vendit Per kryeministrin Edi Rama kantieret e rilindjes u kane nderruar pamjen qendrave te medha urbane br Shefi i qeverise u shpreh se Bashkite me te medha te qeverisura nga socialistet u konsideruar si keshtjella armiqsh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.783Z

Peleshi inspekton projektin e Rilindjes Urbane ne Gramsh

brbrZevendeskryeministri Niko Peleshi i shoqeruar nga kryebashkiakja e Gramshit Lujleta Dollani ka vizituar kantieret e Rilindjes Urbane ne kete Bashki Ky program ka cuar ne Bashkine e Gramshit mbi 18 milion dollare ne nderhyrje te ndryshme nga qendra ne periferibrbr brbrPas perfundimit te qendres s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.302Z

Rama publikon pamje të Rilindjes urbane në Fier

Kryeministri Rama, siç e ka bërë traditë, edhe këtë të hënë e ka nisur javën, duke uruar shqiptarët të kenë një ditë të mbarë. Urimin e sotëm Kryeministri e ka përcuar me pamjet nga qyteti i Fierit, duke treguar transformimet e Rilindjes Urbane. Postimi i Ramës në facebook: MIR

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.484Z

Rama: Programi i Rilindjes Urbane ka dhënë rezultate konkrete

Kryeministri Edi Rama është ndaluar sot në qytetin e Beratit, në kuadër të turit Të pastrojmë Shqipërinë. Sipas Kryeministrit programi i Rilindjes Urbane ka dhënë në Berat rezultate konkrete. Rezultate janë parë tek ekonomia vendore, tek sipërmarrja vendore dhe tek rritja e numrit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.204Z

Rama: Sheshi Skënderbej xhevahiri i Rilindjes urbane

Këshilli Kombëtar i Territorit i mbledhur nën drejtimin  Kryeministrit Edi Rama po diskuton sot Planin e Përgjithshëm Vendor për Tiranën që do ti hapë rrugën zhvillimit të saj. Duke e cilësuar dokument spekulativ planin e vjetër të miratuar nga Bashkia e Tiranës nën drejtimin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.149Z

Rama inspekton punimet Korca lokomotiva e rilindjes urbane

Korce 17 qershor 2015 NOAal- Kryeministri Edi Rama inspektoi disa nga punimet e kryera per rivitalizimin e infrastruktures dhe zhvillimin e jetes sociale te qytetit te Korcesbr br Ne fjalen e tij ne keto inspektime ai tha se Korca eshte bere realisht lokomotiva e rilindjes urbanebr br Besoj qe s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama