Rezultate te kerkimit per termin: +Rinas

Meta: total 1000 / total_found 4091 / time 0.002 / keyword[0] rinas / docs[0] 4091 / hits[0] 6151 /
No Pic available
  • 2017-06-11

Aksione të gjera të policisë në Rinas, pranga 17 personave

Policia kufitare në Rinas ka shtuar kontrolle të shumta gjatë ditëve të fundit, duke arrestuar në flagrancë 17 shtetas për vepra të ndryshme penale. Gjatë kontrolleve, janë arrestuar dy persona të shpallur në kërkim, përkatësisht një 23 vjeçar nga Shkodra (N.D), i akuzuar për vjed

No Pic available
  • 2017-06-11

Tentojnë të nxjerrin nga Shqipëria mijëra euro, katër të ndaluar në aeroportin e Rinasit

Policia Kufitare e Rinasit ka bllokuar shuma të konsiderueshme parash të cilat do të nxirreshin jashtë Shqipërisë. Policia bën me dije se janë proceduar penalisht 4 persona, të cilët nuk deklaruan shumat e parave. Bëhet fjalë për 115.685 euro dhe 10.100 dollarë, të bllokuara në katë

Sezoni turistik, shtohen masat e kontrollit në Rinas, arrestohen 17 persona
  • 2017-06-11

Sezoni turistik, shtohen masat e kontrollit në Rinas, arrestohen 17 persona

Gjatë javës së fundit, në Rinas, në vijim të punës për rritjen e forcës parandaluese, evidentuese dhe goditëse ndaj paligjshmërisë, shërbimet e Policisë Kufitare si dhe Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Kufitare Rinas, kanë proceduar, ndaluar apo arrestu

Telefonata kërcënuese e Ilir Beqjes
  • 2017-06-06

Telefonata kërcënuese e Ilir Beqjes

Një akuzë e rëndë artikulohet nga këshilltari pranë grupit Parlamentar të LSI, Dritan Kaba. Kaba thotë se tri ditë më parë i ka telefonuar ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqja dhe e ka kërcënuar. Ke ndonjë gjë personale me mua, se unë personalisht këtej e tutje do ti zgjidh gj

SHËNOMËNI EDHE MUA
  • 2017-05-30

SHËNOMËNI EDHE MUA

Nga Petrit Kuçana Kaq dëshirore tingëllon kjo fjali e thjeshtë, sa duket si përbashkueshmëri e aspiratave të emigrantëve, së paku për ti dhënë fund statusit të tyre si spektatorë të pandreqshëm. Mbetet zhgënjim i radhës, (të paktën deri në këto momente) boshësia e marrëveshje

No Pic available
  • 2017-05-29

Shënomëni edhe mua

Nga Petrit Kuçana Kaq dëshirore tingëllon kjo fjali e thjeshtë, sa duket si përbashkueshmëri e aspiratave të emigrantëve, së paku për ti dhënë fund statusit të tyre si spektatorë të pandreqshëm. Mbetet zhgënjim i radhës, (të paktën deri në këto momente) boshësia e marrëveshje

No Pic available
  • 2017-05-24

Sulmi i simuluar me armë kimike, çfarë ndodhi sot në Rinas (VIDEO)

Reagimi i Strukturave të Përgjigjes së Parë në Incidentet që shkaktohen nga lëndët kimike ishte qëllimi i stërvitjes që u zhvillua nga Drejtoria e Përgjithshme e Emergjencave Civile, pranë MPB 23 maj 2017. Kjo stërvitje u mbajt në kuadër të projektit të Bashkimit Europian EuropeAi