Rezultate te kerkimit per termin: +Rinasi

Total: 881
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.862Z

Rinasi me biletat në qiell

Çmimi i shtrenjtë i biletave vijon të mbetet shqetësim për ata që udhëtojnë përmes Aeroportit të Tiranës. Krahasuar me vendet e rajonit Shqipëria i ka çmimet disa fish më të larta. Me një kërkim të thjeshtë në internet, sheh që nga Aeroporti i Shkupit, mund të udhëtosh në sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.163Z

Rifillojnë fluturimet nga Rinasi

Kanë rinisur fluturimet nga Rinasi. Ato ishin ndërprerë prej një ore për shkak të motit të keq dhe me shi. Sipas shefit të komisariatit të Aeroportit, Urim Rexhepi, tani gjendja është kthyer në normalitet. Vetëm Lufthansa nuk është nisur në fluturim, por kjo jo për shkak të motit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:01.403Z

Panik për pasagjerët e nisur nga Rinasi drejt Milanos, avioni pëson defekt

Panik dhe frikë për 90 pasagjerët e avionit të "Blu Panorama". Mësohet se avioni është nisur sot rreth orës 13:30 nga aeroporti i Rinasit për në Milano, por nuk ka mundur ta vijojë udhëtimin për shkak të një defekti teknik, duke u rikthyer në Rinas. Mësohet se avioni i lin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.028Z

Rinasi bllokon 2240 celularë kontrabandë

Një operacion  i autoriteteve doganore shqiptare dhe atyre austriake ka bërë të mundur sot bllokimin e një sasie celularësh kontrabandë. Operacioni i koduar Rinasi ka sekuestruar 2240 aparate celularë që arrijnë vlerën 200 mijë dollarë. Mësohet se personat që u kapën me to pas kontr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.306Z

Së shpejti, fluturime low cost edhe nga Rinasi?

Javën e kaluar Ministria e Transporteve dhe kompania koncesionare që administron aeroportin e Rinasit njoftuan arritjen e marrëveshjes, që ministri Haxhinasto e vlerësoi si historike; heqjen e ekskluzivitetit të fluturimeve. Në këmbim të heqjes së ekskluzivitetit dhe hapjes fillimisht t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:37.596Z

Rinasi, Kukësi dhe një ceremoni elektorale

Në vitin 2004, parlamenti socialist i asaj kohe nënshkroi një kontratë koncesionare për aeroportin e Rinasit, i cili krijoi një monopol ligjor 20 vjeçar. Dhjetë vjet më vonë, zyrtarët vijojnë të premtojnë hapjen e aeroportit të Kukësit, megjithëse monopoli ligjor i Rinasit mbetet n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.400Z

Tani nga Rinasi edhe

 Udhëtimeve nga Rinasi, dje iu shtua edhe linja e Kretës. Sipas njoftimit nga aeroporti, dje në orën 15:30 Kompania greke ajrore “Sky Express Airlines” u ul për herë të parë në Aeroportin Ndërkombëtar të Tiranës (TIA) duke iu shtuar kështu listës së kompanive të tje

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama