Rezultate te kerkimit per termin: +Rinasit

Meta: total 1000 / total_found 4540 / time 0.002 / keyword[0] rinasit / docs[0] 4540 / hits[0] 6681 /
No Pic available
  • 2017-06-26

FOTO/ Nga Mark Frroku tek nipi i Enverit, si votuan të burgosurit VIP

E drejta për të zgjedhur përfaqësuesit e tyre në Kuvendin e Republikës u ushtrua edhe nga të dënuarit me burg dhe të paraburgosurit. Panorama shkruan ne lidhje me procesin e votimit në ambientet e paraburgimit Mine Peza në kryeqytet, i njohur edhe si paraburgimi nr. 302. Pjesë e listës

No Pic available
  • 2017-06-11

Tentojnë të nxjerrin nga Shqipëria mijëra euro, katër të ndaluar në aeroportin e Rinasit

Policia Kufitare e Rinasit ka bllokuar shuma të konsiderueshme parash të cilat do të nxirreshin jashtë Shqipërisë. Policia bën me dije se janë proceduar penalisht 4 persona, të cilët nuk deklaruan shumat e parave. Bëhet fjalë për 115.685 euro dhe 10.100 dollarë, të bllokuara në katë

Sulmi i simuluar me armë kimike afër Rinasit, Prençi: Të jemi gati në çdo rast
  • 2017-05-24

Sulmi i simuluar me armë kimike afër Rinasit, Prençi: Të jemi gati në çdo rast

Siç ishte lajmëruar edhe më herët, paraditen e sotme u zhvillua nga Ministria e Brëndshme një sulm i simuluar me armë kimike pranë Rinasit, në kuadër të reagimit kundër një incidenti të tillë. Stërvitja u zhvillua  nga Drejtoria e Përgjithshme e Emergjencave Civile dhe në të marr

No Pic available
  • 2017-05-23

Sulm i simuluar kimik në afërsi të Rinasit, nesër bllokim rrugësh dhe trafik në Tiranë

Nesër pritet që në rrugët kryeqytetit te jenë te bllokuara. Shkak për një situatë të rënduar të trafikut do të jetë një stërvitje që pritet të zhvillojë Ministra e Brendshme në kuadër të reagimit kundër një incidenti me lëndë kimike. Stërvitja do të zhvillohet nga Drejtori

No Pic available
  • 2017-05-16

Dhunon biznesmenin e makinave me qira dhe ikën, arrestohet në Rinas

Arrestohet në aeroportin e Rinasit një 28-vjeçar të shpallur në kërkim policor. Në pranga ka rënë Martin Allka, banues në Mbrostar Ura, Fier. Policia bën me dije se ndalimi i këtij shtetasi u bë pas kallzimit të bërë nga shtetasi E.S, 34 vjeç. Ky i fundit, pronar i një biznesi për

No Pic available
  • 2017-05-14

Rama: Aeroporti i Vlorës do të ulë tarifat, do rriten standardet

Në takimin me operatorët turistik të qytetit të Vlorës Kryeministri Edi Rama shkoi me një premtim të mbajtur, atë të uljes së taksës së turizimt nga 20 në 6 %. Kreu i qeverisë tha se  inevstimet e kryera në këtë sektor do ta kthejnë turizmin në fuqi të jashtëzakonshme të e

Grabitja në Rinas, shërbim prove për grupin e shoqërimit
  • 2017-05-10

Grabitja në Rinas, shërbim prove për grupin e shoqërimit

Gjykata e Tiranës shpalli fajtorë 6 punonjësit e policisë private për grabitjen e 3.2 milionë eurove në rrugën e Rinasit, në muajin shkurt. Gjykata dënoi me 8 muaj deri në 16 muaj secilin nga 6 të pandehurit, dënim që u konvertua në shërbim prove. Prokuroria kishte kërkuar 2 vjet bu