Rezultate te kerkimit per termin: +Rindrtim

Meta: total 32 / total_found 32 / time 0.000 / keyword[0] rindrtim / docs[0] 32 / hits[0] 41 /
Mbledhja e qeverise mbyllet konsullata e Shqiperise ne Nju Jork
  • 2014-04-23

Mbledhja e qeverise mbyllet konsullata e Shqiperise ne Nju Jork

Transmetuar me 23042014 - 1709 Foto arkiv PUBLICITET Tirane 23 prill 2014 NOAal- Ne mbledhjen e sotme te qeverise te drejtuar nga zevendeskryeministri Niko Peleshi jane miratuar nje sere vendimeshbr br Nder to spikat miratimi ne pari

Energjitika/ Gaiani: Italia, e interesuar. Gjiknuri: Do rishohim modelin e HEC-eve private
  • 2014-03-24

Energjitika/ Gaiani: Italia, e interesuar. Gjiknuri: Do rishohim modelin e HEC-eve private

Italia e sheh me interes të veçantë sektorin e energjisë në Shqipëri, si një sektor të rëndësishëm. Po kështu edhe investitorët italianë shfaqin interes për këtë sektor,por duhet monitorim për të. Duhet krijuar një marrëdhënie korrekte me investitorët, duhet të tregohet v

No Pic available
  • 2010-08-23

Mungesa e likuiditetit, BSH ndërhyn në treg duke ndihmuar bankat

Operacionet N momentet e vshtira likuiditeti, bankat krkojn ndihmn e Banks Qendrore, e cila duhet t prdor mjetet e lejuara ligjore pr t derdhura shum t konsiderueshme n qarkullim. T dhnat zyrtare nga Banka e Shqipris tregojn se n tremujorin e par t ktij viti sht ndrhyr disa her n treg pr shtuar lik

No Pic available
  • 2010-08-18

Kosova do të jetë anëtare e BERZH-it

Kosova do t jet antarja me e re e Banks Evropiane pr Rindrtim dhe Zhvillim. Ka qen ministri i Ekonomis dhe Financave, Ahmet Shala, q ka deklaruar dje nga Brukseli se Kosova sht pran antarsimit n Bankn Evropiane pr Rindrtim dhe Zhvillim (BERZH). “Jemi shum optimist se Kosova

No Pic available
  • 2010-08-16

Hapet terminali i ri i trageteve në Durrës

Marrëveshja e autoritetit portual me firmën ndërtuese lehtëson lëvizjen e mijëra udhëtarëve dhe automjeteve në stinën e verës Dje n mbrmje, nj pjes e madhe e udhtarve q mbrrijn ose largohen me tragete nga porti detar i Durrsit, do t shfrytzojn pr her t par vendkalimet e

No Pic available
  • 2010-08-15

Hapet terminali i ri i trageteve, lehtësohet kalimi i udhëtarëve

U hap mbrm n Durrs terminali i trageteve q do t lehtsoj kalimin e automjeteve t udhtarve. Marrveshja e arritur mes Autoritetit Portual t Durrsit dhe firms ndrtuese synon t lehtsoj prpunimin ditor t mijra udhtarve dhe qindra automjeteve q lvizin veanrisht gjat sezonit veror me tra

No Pic available
  • 2010-08-09

Na ishte një herë ky borxhi

N pranvern e vitit 1991, disa djem t rinj, bankier t Banks s Shtetit shqiptar, t cilt kishin kryer specializime jasht dhe ishin plot entuziazm lidhur me t brit biznes me transaksione titujsh npr bursat e bots, u propozuan dinjitarve t shtetit ton t mykur t asaj kohe t luanin n bu