Rezultate te kerkimit per termin: +Rinia

Total: 5497
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.968Z

Dëmtohen skulpturat e Parkut Rinia

Demtohen disa prej skulpurave në parkun “Rinia” në Korcë. Skulpturat që i  përkasin artit bashkekohor janë rrezuar nga platformat dhe janë thyer. Bashkia e Korcës ka denoncuar aktin e shëmtuar, duke e konsideruar ate si antiqytetar dhe lendues për kulturen e banoreve. Demtimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.307Z

Qeveria i kalon bashkisë Parkun Rinia për parkingun

Qeveria vendosi dje t'i rikthejë nën pronësi Bashkisë së Tiranës një pronë prej rreth 28 mijë metrash katrorë, për të ndërtuar parkingun nëntokësor. Parkimi pranë Parkut Rinia është kundërshtuar prej opozitës Qeveria ka vendosur t'i kalojë nën pronësi Bashkisë së Tiranës n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:54.397Z

Forca Rinia, deputetëve: Votoni reformën në drejtësi ose largohuni

Ditën e sotme, pranë hyrjes se Parlamentit, Forca Rinia zgjodhi te realizoi një aksion sensibilizues me qëllim ndërgjegjësimin e deputetëve për të votuar Reformën në Drejtësi. Slogani i këtij aksioni ishte: Votoni reformën ose largohuni. Ndërsa pritej të fillonte seanca plenare, në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.181Z

Parku Rinia i kthehet bashkisë

Këshilli i Ministrave, në një mbledhje të drejtuar sot nga zv.kryeministri Niko Peleshi, vendosi Shfuqizimin e vendimit nr.1233, datë 11.12.2009, të Këshillit të Ministrave, "Për kalimin në përgjegjësi administrimi Ministrisë së Punëve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.855Z

Rinia Aktive protestë para Kuvendit

Tiranë, 2 mars NOA - Forumi Rinia Aktive zhvilloi sot përpara zyrave të Kuvendit të Shqipërisë një protestë kundër deputetëve të Parlamentit, me moton Stop politikës së korruptuar. Merruni me punët tona dhe jo me tekat tuaja!! Dritan Broka Kryetari i Forumit Rinia Aktive (FRA)

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.519Z

Shpallen ofertat per parkun "Rinia

Bashkia e Tiranes ka shpallur ftesen, per pjesemarrje ne proceduren konkurruese per dhenien me koncesion vendor te ndertimit te parkimit nentokesor, ne parkun "Rinia". Sipas kritereve te shpallura nga bashkia, kerkohet qe projekti te realizohet tek parku "Rinia", Tirane. Ofertuesit e interesuar kane

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.371Z

Ilir Meta:“Rinia eshte viktima kryesore e zhgenjimit”

Kryetari i LSI, Ilir Meta, ka pershendetur rinine ne diten e kombetare te tyre, por gjithashtu nuk harroi te evidentonte problemet qe ka sot rinia shqiptare. Si nje nga protagonistet e levizjes studentore te dhjetorit qe me moton e tyre "E duam Shqiperine si gjithe Evropa", Meta tha se "sot eshte nj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama