Rezultate te kerkimit per termin: +Rinia

Meta: total 1000 / total_found 5318 / time 0.003 / keyword[0] rinia / docs[0] 5318 / hits[0] 7474 /
No Pic available
  • 2017-06-24

La Stampa, reportazh për Tiranën

Kryeqyteti shqiptar, mes gjurmëve të kulturës otomane dhe qendrës së Europës, plagëve të diktaturës dhe hovit të ri elektronik Nga LUCA MORINO Një nga mënyrat për të mbërritur shpejt në zemrën e një qyteti është të bësh një vizitë në tregun ushqimor, e po ashtu edhe Tirana,

No Pic available
  • 2017-06-23

DEBATI/ Analistët i kërkojnë emrat e oligarkëve, Meta thotë vetëm emrin e Ramës

Presidenti i zgjedhur Ilir Meta, teksa ishte i ftuar në emisionin Të Paekspozuarit në Neës24 tha se LSI kishte reaguar sa herë kur bëhej fjalë për interesin e shqiptarëve, edhe gjatë kohës kur qeveriste bashkë me PD dhe në këto 4 vitet e fundit me PS. Pyetjes së analistit Andi Bushati

No Pic available
  • 2017-06-23

LSI kërkon votën e të rinjve të Beratit

Lëvizja Socialiste për Integrim ka kërkuar mbështetjen e të rinjve të Beratit për ta votuar në datën 25 qershor. Kandidatja Silva Caka, theksoi gjatë takimit me ta, se të rinjtë duhet ë marrin në dorë fatet e vendit dhe duhet të marrin shanset për të ndërtuar të ardhmen e tyre n

No Pic available
  • 2017-06-23

Meta sulmon Ramën: Jo vetëm mavi por edhe mavri. Po kërkon ndihmën e PD

Ish-kreu i LSI, Ilir Meta nga qyteti i Fierit ku mbylli fushatën elektorale ka bërë thirrje për të votuar numrin 1. Meta ka sulmuar kryeministrin Rama, duke e akuzuar atë se punon vetëm për një grup të vogël njerëzish. Ilir Meta tha se Rama po kërkon ndihëm e Partisë Demokratike për

Tiranë, Basha: Ta largojmë Ramën, të dielën votoni për ekonominë
  • 2017-06-23

Tiranë, Basha: Ta largojmë Ramën, të dielën votoni për ekonominë

Partia Demokratike zhvilloi mitingun e saj përmbyllës në qytetin e Tiranës. Në miting ishin të pranishëm edhe figura të PD-së, të cilët me herët kanë kritikuar kreun Lulzim Basha. Në këtë takim përmbyllës u vë re pjesëmarrja e Majlinda Bregut dhe e Eduart Selamit. Kryedemokrati

Pesë fakte për Bulevardin e Ri
  • 2017-06-22

Pesë fakte për Bulevardin e Ri

Pasi kanë shtypur së bashku një buton të madh kryeministri Edi Rama dhe kryebashkiaku Erion Veliaj kanë ndezur mbrëmjen e së martës dritat e segmentit të parë të Bulevardit të Ri të Tiranës, duke shfaqur përpara të pranishmëve veprën më të re publike, që ndonëse është ndërtu

No Pic available
  • 2017-06-21

Meta flet për zarfin me lekë

Presidenti i zgjedhur, Ilir Meta në studion e #DritaremeRudinën, në Vizion Plus ka folur për herë të parë për zarfin që kandidati i LSI i dha simpatizantit të kësaj partie. Meta tha se kjo ishte një përrallë e shëmtuar, ndërsa u mjaftua me shpjegimin se nuk i dinte traditat. Nuk e di