Rezultate te kerkimit per termin: +Rinis

Meta: total 1000 / total_found 14484 / time 0.007 / keyword[0] rinis / docs[0] 14484 / hits[0] 19076 /
No Pic available
  • 2017-06-25

Kur Kaceli pikëtakohej me Delacroix

Luan Rama Ky pikëtakim nuk është real në sensin e pikëtakimit midis dy njerëzve, pasi Kaceli dhe Delacroix kanë jetuar më shumë se një shekull larg një tjetrit, por ky pikëtakim duket imagjinar, apo përmes imagjinatës, krijimit, atmosferës pikturale, ngjyrës, linjës, me një fjalë

No Pic available
  • 2017-06-23

DEBATI/ Analistët i kërkojnë emrat e oligarkëve, Meta thotë vetëm emrin e Ramës

Presidenti i zgjedhur Ilir Meta, teksa ishte i ftuar në emisionin Të Paekspozuarit në Neës24 tha se LSI kishte reaguar sa herë kur bëhej fjalë për interesin e shqiptarëve, edhe gjatë kohës kur qeveriste bashkë me PD dhe në këto 4 vitet e fundit me PS. Pyetjes së analistit Andi Bushati

No Pic available
  • 2017-06-23

Kërtusha kërkon Financave inspektim urgjent fondeve të ndihmës ekonomike

Një sërë shkeljesh janë konstatuar në Drejtorinë Rajonale të Shërbimit Sociale Shtetëror, (DRSHSSH) Korçë. Ministria e Mirëqenies Sociale sqaron se grupi i punës për kontrollin e fondeve të ndihmës ekonomike i ngritur nga ministrja Xhulieta Kërtusha ka konstatuar një sërë shkelje

No Pic available
  • 2017-06-23

LSI kërkon votën e të rinjve të Beratit

Lëvizja Socialiste për Integrim ka kërkuar mbështetjen e të rinjve të Beratit për ta votuar në datën 25 qershor. Kandidatja Silva Caka, theksoi gjatë takimit me ta, se të rinjtë duhet ë marrin në dorë fatet e vendit dhe duhet të marrin shanset për të ndërtuar të ardhmen e tyre n

No Pic available
  • 2017-06-23

Meta sulmon Ramën: Jo vetëm mavi por edhe mavri. Po kërkon ndihmën e PD

Ish-kreu i LSI, Ilir Meta nga qyteti i Fierit ku mbylli fushatën elektorale ka bërë thirrje për të votuar numrin 1. Meta ka sulmuar kryeministrin Rama, duke e akuzuar atë se punon vetëm për një grup të vogël njerëzish. Ilir Meta tha se Rama po kërkon ndihëm e Partisë Demokratike për

No Pic available
  • 2017-06-21

Meta-policisë: Mos prano urdhra nga një njeri që ska çfarë i bën as mjekësia!

Presidenti i zgjedhur Ilir Meta, ish-kryetar i LSI-së i ka bërë thirrje Policisë së Shtetit që të mos ndërhyjë në procesin zgjedhor dhe të mos pranojë urdhra për eliminimin e LSI-së sipas tij. Nga qyteti i Berati ku zhvilloi mitingun përmbyllës atje, Meta tha që policia të mos pran

No Pic available
  • 2017-06-21

Surpriza e pazakontë në Arabinë Saudite, 31 vjeçari emërohet pasardhës i mbretit

Mbreti Salman i Arabisë Saudite bëri djalin e tij, 31 vjeçar si pasardhës në fron, duke thyer rregullat e Mbretërisë. Arabia Saudite kërkon rimëkëmbje radikale të ekonomisë së saj të varur nga nafta, ndërsa përballet me tensione në rritje me rivalin rajonal të saj, Iranin. Edhe pse