Rezultate te kerkimit per termin: +Riorientimi

Meta: total 58 / total_found 58 / time 0.000 / keyword[0] riorientimi / docs[0] 58 / hits[0] 63 /
No Pic available
  • 2016-09-10

Biznesi i hashashit: 10 problemet që po sjell në ekonominë e dobët shqiptare

Në hije, kultivimi i hashashit po lulëzon në çdo cep të vendit. Një biznes në pamje të parë fitimprurës dhe që sjell një cash të shpejtë në ekonomi, por që në pak kohë pritet të japë pasoja shkatërruese për themelet ende të dobëta të ekonomisë shqiptare. Duke filluar që ng

Ekonomia shkatërruese e hashashit; 10 problemet që po sjell
  • 2016-09-10

Ekonomia shkatërruese e hashashit; 10 problemet që po sjell

Në hije, kultivimi i hashashit po lulëzon në çdo cep të vendit. Një biznes në pamje të parë fitimprurës dhe që sjell një cash të shpejtë në ekonomi, por që në pak kohë pritet të japë pasoja shkatërruese për themelet ende të dobëta të ekonomisë shqiptare. Duke filluar që

Enver Hoxha dhe Mehmet Shehu: Si hoqën Liri Belishovën dhe vunë Alinë
  • 2016-08-20

Enver Hoxha dhe Mehmet Shehu: Si hoqën Liri Belishovën dhe vunë Alinë

Historiania ruse, Nina Smirnova, në librin Historia e Shqipërisë përgjatë shekullit XX, botuar nga Ideart, sjell dëshmi dhe fakte të reja përmes shfrytëzimit të arkivave të panjohura të Moskës, Beogradit, Parisit, Berlinit, Londrës, Romës, Athinës e Tiranës. Në këtë botim volu

Banka Amerikane e Investimeve (ABI Bank) vazhdon rritjen pozitive
  • 2016-08-13

Banka Amerikane e Investimeve (ABI Bank) vazhdon rritjen pozitive

Banka Amerikane e Investimeve (ABI Bank) vazhdoi të mbajë një pozicion rekord në treguesit më të rëndësishëm të sistemit bankar në gjysmën e parë të vitit 2016. Ky është një vazhdim i rezultateve pozitive të tre mujorit të parë të këtij viti në mjaftueshmërinë e kapitalit,

No Pic available
  • 2016-08-13

Banka Amerikane e Investimeve (ABI Bank) vazhdon rritjen pozitive dhe rezultatet rekord në tregun bankar shqiptar në 3-mujorin e dytë të 2016-ës

    Tiranë, më  05. 08. 2016  – Banka Amerikane e Investimeve (ABI Bank) vazhdoi të mbajë një pozicion rekord në treguesit më të rëndësishëm të sistemit bankar në gjysmën e parë të vitit 2016. Ky është një vazhdim i rezultateve pozitive të tre mujorit të par

Kemalizmi: Ndërprerje apo vazhdimësi zhvillimi për Turqinë?
  • 2016-07-27

Kemalizmi: Ndërprerje apo vazhdimësi zhvillimi për Turqinë?

Nga Blendi Lami Grushti i dështuar i shtetit në Turqi ka rikthyer sërish në diskutim debatet mbi fuqinë e ideologjisë kemaliste apo asaj radikale laiciste, e cila përdor çdo mjet sado jo legjitim për të sunduar. Lami sjell një shpjegim të gjerë të këtyre zhvillimeve dhe sidomos të o

No Pic available
  • 2016-05-02

Erjon Braçe për bujqësinë: Ja 4 pikat ku duhet ndërhyrë

Erjon Braçe, deputeti i Lushnjes dhe kreu i Komisionit Parlamentar të Ekonomisë evidenton katër probleme madhore në bujqësi, zgjidhja e të cilave do ta shndërrojë këtë sektor në kontribuesin kryesor të rritjes ekonomike të vendit. Sipas Braçes, duhet bërë riorientimi i prodhimit buj