Rezultate te kerkimit per termin: +Riparohen

Total: 343
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.196Z

Avaritë nga moti i keq, riparohen 60% e defekteve OSHEE angazhon 1800 punonjës në terren

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, OSHEE, po ndjek me vëmendje problematikën e shfaqur në rrjetin elektrik gjatë orëve të mbrëmjes dhe ditës së sotme në disa zona të vendit, si pasojë e motit të keq me ngrica e reshje bore. Sipas planit të masave të hartuar për m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.331Z

Riparohen tubacionet në Fier, shqetësimi u ngrit në Ora News

Dy ditë pas transmetimit të kronikës në Ora News, për çarjen e tubacioneve të shpërndarjes së ujit të pijshëm, Ndërrmarja e Ujësjellës Kanalizimeve pranë Bashkisë së Fierit, ka nisur nga riparimin e tyre. Çarjet kishin mbetur të pasistemuara për dy javë, ndërsa kanë ndodhur pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.474Z

Reshjet në Tiranë, Veliaj: Dëmet do të riparohen në kohë rekord

Kreu i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka falënderuar punonjësit e ndërmarrjes së kanalizimeve në kryeqytet të cilët reaguan në kohë për rikuperimin e dëmeve pa reshjeve të shiut që shkaktuan trafik dhe probleme. Në një postim në rrjetet sociale, Veliaj thotë se dëmet do të ri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.388Z

Kukës, riparohen defektet në linjat elektrike, energji pa ndërprerje në zona

/>Riparohen defektet e shkaktuara nga erërat e forta dhe bora e ditëve të fundit në linjat e energjisë elektrike të Qarkut të Kukësit. Kjo ka sjellë normalizimin e furnizimit të konsumatorëve me energji elektrike, ndonëse në disa zona trashësia e dëborës vazhdon të jetë rreth një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:30.663Z

Flota e peshkimit jofunksionale, anijet të bllokuara në kalatë nuk kanë ku riparohen

Të bllokuara në kalatë, anijet dhe ekuipazhet ndëshkohen me një dëm ekonomik të konsiderueshëm, që prek të paktën 500 familje në Durrës. Kriza ka filluar të ndihet dhe në njësitë tregtare të peshkut, ndërsa restorantet furnizohen kryesisht nga basenet private artificiale të peshk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.174Z

Riparohen Varrezat e Deshmoreve

Një ditë pas publikimit të lajmit për dhunimin e Varrezave të Dëshmorëve në Korçë, reaguan menjëherë autoritetet të cilat kanë bërë riparime të pjesshme të varreve të dëmtuara. Në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.303Z

Riparohen mjediset publike ne Tirane

Ka përfunduar projekti i rikualifikmit urban të shehsit “Ataturk” në Tiranë, duke transformuar të gjitha zonat këmbësore, pamjen e të gjitha fasadave që rrethojnë këtë shesh si dhe rritjen e gjelbërimit në të.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama