Rezultate te kerkimit per termin: +Riprodhimin

Total: 258
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:58.833Z

OKB Njohurite per riprodhimin nje e drejte per te gjithe

Janë rreth 222 milionë gra në të gjithë botën që nuk kanë asnjë mënyrë për të marrë masa mbrojtëse me 74 mijë prej tyre që gjejnë vdekjen si pasojë e aborteve klandestine. Kjo për mungesën e info

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.553Z

Cave punon për riprodhimin e Korbit

Nick Cave po punon për skenarin e një riprodhimi të filmit “Korbi”, i vitit 1994 me protagonist legjendarin Brandon Lee. Sipas “The Wrap”, në listë nuk ka ende aktorë për rolin kryesor, pasi Cave është ende duke u menduar. Cave ka në aktivitetin e tij edh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.785Z

Nje detaj ne vegjeli pengon riprodhimin

Transmetuar me 17042014 - 1943 Gjumi te femijet eshte tejet i rendesishem Sipas nje studimi te publikuar ne revisten shkencore Science mungesa e gjumit ne rini ndikon ne te ardhmen e tyre dhe kapacitetin per tu riprodhuarbr br Studimi i drejtuar nga Amita

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.176Z

Hormonet e kalit injektohen tek derrat për superprodhim

Pamjet tronditëse kanë zbuluar se si mijëra kuajve shtatzënë u merret gjaku i tyre në ferma për tu injektuar tek derrat me qëllim shtimin e riprodhimit. Fermerët rrinë me një gjilpërë të madhe në dorë dhe nxjerrin hormonin e fuqishëm të fertilitetit, i cili shpërndahen më pas në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.017Z

Piktori shqiptar arrestohet me kokainë në mes të penelave

06/01/2011  Ylber Meta, i njohur për riprodhimin e pikturave të Van Gogut deri në 98 për qind ASTI- Një piktor i njohur shqiptar kishte menduar të bënte para, jo me artin e tij origjinal të riprodhimit të pikturave të Van Gogut, por duke mbushur me kokainë penelat e tij. Policia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:56.835Z

Alkooli, i demshem per femrat, ul riprodhimin Sonila Isaku

Intervista/ Shefi i klinikes se Alkooligjise ne QSUT, ne nje interviste per “Koha Jone” tregon se cfare pasojash sjell alkooli tek femrat duke nisur nga renia e deshires seksuale e deri tek infertiliteti. Nese nje femer konsumon me shume se 20 gr alkool ne dite problemet e saj shendetesore sa v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.788Z

Maska që largon rrudhat poshtë syve

Nëse deri më tani keni përdorur kremra të ndryshëm për të hequr rrudhat e parakohshme poshtë syve dhe nuk kanë dhënë efektin e pritur, provoni maskën natyrale që do t'ju ndihmojë në eliminimin e tyre. Kërpudhat janë cilësuar si antioksidantët më të fuqishëm për riprodhimin e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama