Rezultate te kerkimit per termin: +Rita +Markon

Meta: total 14 / total_found 14 / time 0.000 / keyword[0] rita / docs[0] 3243 / hits[0] 7881 / keyword[1] markon / docs[1] 184 / hits[1] 225 /
Racizmi ideologjik i Kryeministrit
  • 2015-12-15

Racizmi ideologjik i Kryeministrit

AGRON GJEKMARKAJ Amor fati" është një mak simë latine, që përkthehet si "dashuria për faktin", të cilin më vonë e ka pas përdorë Frederik Niçe për natyrën e "mbinjeriut" në një tjetër kontekst. M'u kujtua termi, tek lexoja portalet që sillnin lajmin se Kryeministri ynë, i lëshu

Opozita si portal
  • 2015-11-30

Opozita si portal

Nga Mero Baze   Kolegu im Lutfi Dervishi, një nga të apasionuarit e medias online, bëhet shpesh i bezdisshëm duke nxjerrë bllof portalet që kopjojnë fotografi apo ngjarje që i hanë si karem, dhe i shumëfishojnë si të vërteta. Nëse e keni vënë re, ai jep shpesh udhëzime, si

No Pic available
  • 2013-08-15

Agim Musta: Pengu i Havzi Nelës në qeli, s’u bë kurrë baba

TIRANE-Pak ditë më parë u shënua 25-vjetori i vdekjes së poetit kuksian Havzi Nela. Ishte 10 gushti i vitit 1988, kur rreth orës 2 të mëngjesit, në agim të ditës, ai u var në mes të qytetit verior, për të tmerruar sa më

No Pic available
  • 2012-04-13

Agolli: Qeveria angleze i kërkoi Enverit të pranonte autorësinë e Korfuzit

TIRANE-Zeqi Agolli vjen në këtë intervistë të pestë të tij, dhënë ekskluzivisht për lexuesit e "Gazetës Shqiptare", me të tjera dëshmi interesante. Ai hedh dritë pikërisht mbi orët dhe ditët e parë të Enve

No Pic available
  • 2011-06-10

Kthimi i PP-së në PS dhe emrat e byroistëve që u përjashtuan

SHKRUAN: Shpëtim Koli 10-06-2011 11:30Ata që kishin kontribuar aq shumë për diktaturën në këtë vend, nuk e kishin menduar se partia e tyre do t’i largonte vetëm me një formular unik të gjithë. Partia e Punës kishte zhvilluar deri në vitin 1991, nëntë kongrese. Ato ishin mbajtur

No Pic available
  • 2009-12-06

Varja e Havzi Nelës, PD zbardh vendimin dhe firmën e Kristaq Ramës

Bumçi publikon dokumentin e Ministrisë së Brendshme dhe emrat e firmëtarëve të vdekjes së poetit Havzi Nela Përmes vargjeve foli për të drejtat e njeriut, por kuçedra e kuqe e vari në litar. Mes firmëtarëve të vdekjes së poetit disident Havzi Nela, figuron edhe emri i të atit të