Rezultate te kerkimit per termin: +Rivali

Meta: total 1000 / total_found 3633 / time 0.002 / keyword[0] rivali / docs[0] 3633 / hits[0] 3882 /
Kombëtarja e femrave mposht Slloveninë
  • 2017-06-10

Kombëtarja e femrave mposht Slloveninë

Kombëtarja shqiptare e femrave arriti një fitore minimale në testin e dytë miqësorë përballë Sllovenisë, të luajtur në Selam Stermasi. Trajneri Armir Grima duhet të jetë ndjerë i kënaqur, me paraqitjen që bënë vajzat kuqezi, përballë një rivali të vështirë sic është Slloven

Kombëtarja e femrave humbet miqësoren me Slloveninë
  • 2017-06-07

Kombëtarja e femrave humbet miqësoren me Slloveninë

Kombëtarja shqiptare e femrave u mund 2-0 nga Sllovenia në miqësoren e luajtur në Elbasan Arena. Trajneri Armir Grima e kishte zgjedhur këtë miqësore për të provuar skuadrën për eliminatoret e Botërorit që startojnë në muajin shtator përballë Zvicrës. Përballë një rivali më cil

No Pic available
  • 2017-06-06

Ish-rivali i Blushit largohet nga partia: LIBRA ka qëllim të bëjë kryetarin deputet

Prej nëntorit të vitit të kaluar kur LIBRA u prezantua si parti politike në Shqipëri, ai ka qenë një nga më aktivët brenda kësaj force politike, duke qenë se kandidoi edhe për kryetar të saj disa muaj më parë. Por Neritan Seferkolli, 27-vjeçari ambicioz në skenën politike, nuk arri

No Pic available
  • 2017-06-05

Paratë e vjetra rikthehen në modë

Numizmatika, vlerësimi i monedhave të vjetra tejkalon investimet e tjera. Një treg dikur në hije po aspiron fuqishëm të dalë në krye Pas derës së fortifikuar të Stacks Bowers, një galeri me monedha të rralla në Nju Jork, shitësit e qeshur tregojnë me krenari produktet e tyre të çmu

No Pic available
  • 2017-06-01

Nga sheshi i Flamurit, Basha: E majta e përçarë, flasin kuturu

Në takimin e pasdites kryetari demokrat, Lulzim Basha, zgjodhi ta sfidojë rivalin e tij socialist pikërisht në Vlorë aty ku Edi Rama ishte deputet në këtë mandat dhe ku kandidon për një mandat tjetër. Në pritje të përgjigjes për të debatuar mbi programin, Basha tha se do të dëshiro

No Pic available
  • 2017-05-29

Pas pak sekondash ndodh e pazakonta me kafshën e ngordhur

Sapo nis e shikon këtë video, në pamje të parë duket një kafshë e ngordhur dhe një tjetër e llojit të saj që ndodhet pranë sikur dëshiron ta zgjojë. Por, realiteti është se kafsha e egër e madhe shtiret sikur është e vdekur për të shmangur një grindje nga armiku i saj. Videoja

No Pic available
  • 2017-05-21

Dita e dytë në Arabinë Saudite, Trump adreson problemin e ISIS

Presidenti i SHBA, Donald Trump pritet të nënvizojë sot gjatë një fjalimi në Arabinë Saudite nevojën për t’u përballur me ekstremizmin islamik. Adresimi pritet të bëhet gjatë samitit të udhëheqësve rajonalë, që vjen në ditën e dytë të vizitës së parë presidenciale të