Rezultate te kerkimit per termin: +Rizaj

Meta: total 190 / total_found 190 / time 0.000 / keyword[0] rizaj / docs[0] 190 / hits[0] 346 /
Serbia përmes gazetarit maqedonas po zbulon dosjet e shqiptarëve
  • 2015-07-26

Serbia përmes gazetarit maqedonas po zbulon dosjet e shqiptarëve

Zoran Bozhinovski është gazetari kontrovers dhe i akuzuar për spiunim nga autoritetet e Maqedonisë, që po vazhdon me publikimin e dokumenteve dhe materialeve që kanë të bëjnë me ngjarjen e Kumanovës. Bozhinovski, një gazetar nga Kumanova gati më shumë se dy vite po jeton në Serbi, pas

Zbardhet biseda e re e Beg Rizajt dhe Shefkiut
  • 2015-07-26

Zbardhet biseda e re e Beg Rizajt dhe Shefkiut

Gazetari maqedonas Zoran Bozhinovski ka publikuar edhe një bisedë të përgjuar për zhvillimet në Kumanovë që ka të bëjë me nxitjen e dhunës. Bozhinovski publikon në profilin e tij në Facebook një bisedë midis Beg Rizajt d

Gold AG: Kisha pas dëshirë të vdes si Beg Rizaj në Kumanovë
  • 2015-07-25

Gold AG: Kisha pas dëshirë të vdes si Beg Rizaj në Kumanovë

Reperi i njohur shqiptar, Gold AG ka kundërshtuar ashpër tezat e analistit Kastriot Myftaraj lidhur me betejën e Kumanovës. Përderi sa Myftaraj disa nga luftëtarët në Kumanovë, i quajti Ushtria e Gruevskit, duke aluduar se ata janë paguar nga Qeveria

Demiri: Më shumë komandantë janë vrarë pas lufte, sesa në luftën e 2001
  • 2015-07-25

Demiri: Më shumë komandantë janë vrarë pas lufte, sesa në luftën e 2001

Analisti dhe njohësi i zhvillimeve politike në Maqedoni, Alajdin Demiri ka theksuar se në Maqedoni më shumë komandantë të UÇK-së janë vrarë pas luftës se sa gjatë luftës së vitit 2001. “Në rast se mirë e ana

Kur Beg Rizaj ishte ushtar i UÇK-së (Foto)
  • 2015-07-25

Kur Beg Rizaj ishte ushtar i UÇK-së (Foto)

Një prej djemve tanë që u vranë në luftimet e zhvilluara muaj më parë në Kumanovë ishte edhe Beg Rizaj. Rizaj ka luftuar në Zonën Operative të Dukagjinit dhe ka qenë në komandot speciale, transmeton Indeksonline. AdPlatformZone =

Begu dhe Mirsadi e kanë përkrahur komandant 'Shqiponjën' për kryetar në Kumanovë (Video/Foto)
  • 2015-07-24

Begu dhe Mirsadi e kanë përkrahur komandant 'Shqiponjën' për kryetar në Kumanovë (Video/Foto)

Në një nga bisedat që i ka publikuar gazetari maqedonas Zoran Bozhinovski, për të cilën thotë se se është bisedë e përgjuar, vërehet se Beg Rizaj ka përkrahur Komandant Shqiponjën në garën për kryetar të deg&eu

Ndrecaj, Beqës: Vishe uniformën për një luftë në Maqedoni. Beqa: Ia nisim në Mitrovicë së pari
  • 2015-07-23

Ndrecaj, Beqës: Vishe uniformën për një luftë në Maqedoni. Beqa: Ia nisim në Mitrovicë së pari

Mes korrespondencave që u publikuan, është edhe ajo ndërmjet Mirsad Ndrecajt dhe kryetarit të Degës së BDI-së në Çair, Bekir Asani, transmeton "Zhurnal". Në komunikimin me SMS mes dy bashkëluftëtarëve, Ndrecaj fton Asanin "t'u bashkëngjitet atyre për të nisur një luftë n