Rezultate te kerkimit per termin: +Rizaj

Meta: total 161 / total_found 161 / time 0.000 / keyword[0] rizaj / docs[0] 161 / hits[0] 282 /
Ceremonia per te vraret ne Kumanove
  • 2015-05-26

Ceremonia per te vraret ne Kumanove

brbrCeremonia mortore e tete te vrareve gjate luftimeve me forcat maqedonase ne operacionin policor ne Kumanove do te zhvillohet sot pasdite ne Kosove Trupat do te prehen ne Varrezat e Deshmoreve ne Prishtine Shoqatat e dala nga lufta e UK kane organizuar homazhe dhe ceremoni perkujtimore Nderkaq

Të vrarët në Kumanovë varrosen sot
  • 2015-05-26

Të vrarët në Kumanovë varrosen sot

Trupat e tetë nga nëntë kosovarët e vrarë dy javë më parë në Kumanovë të Maqedonisë, pritet të varrosen sot (e martë) pasdite në kompleksin e Varrezave të Dëshmorëve në Prishtinë. Organizatat e dala nga lufta, si organizatore të ceremonisë së varrimit, pos familjarëve u kanë

No Pic available
  • 2015-05-26

Të vrarët e Kumanovës varrosen sot si dëshmorë

Teska forcat maqedonase i vranë si pjesë e një grupi të armatosur,  sot Kosova i varros si dëshmorë. Tetë personat që humbën jetën në betejen mbi 24 orëshe më 9 dhe 10 maj  me forcat speciale të Maqedonisë në lagjen e Trimave do të varrosën në varrezat e dëshmorëve në Prishti

AKI-ja zbulon planet e grupit të Kumanovës
  • 2015-05-26

AKI-ja zbulon planet e grupit të Kumanovës

Agjencia Kosovare e Intelegjencës dhe policia kanë siguruar dëshmi se tre prej kosovarëve të vrarë në incidentin e Kumanovës dhe një shtetas i Maqedonisë kishin bashkëpunim me Drejtorinë për siguri dhe kundërintelegjencë të Maqedonisë për të shkaktuar incidente në shkëmbim për

No Pic available
  • 2015-05-26

Lamtumira për të vrarët në Kumanovë, politikanë e mijëra qytetarë në ceremoni

Me nderime të mëdha dhe me pjesmarrjen e mijëra qytetarëve, iu dha lamtumira 8 prej 9 shtetasve të Kosovës që mbetën të vrarë në luftimet me policinë Maqedonase fundjavën e 9 dhe 10 majit, të cilët do të prehen në varrezat e dëshmorëve të Prishtinës. Ceremonia nisi me një minut

Varrimi i rë rënëve të Kumanovës, nesër në ora 17:00
  • 2015-05-25

Varrimi i rë rënëve të Kumanovës, nesër në ora 17:00

Të rënët në Kumanovë, Xhafer Zymberi, Mirsad Ndrecaj, Valon Kabashi, Turgaj Gashi, Samid Kastrioti, Hysen Rushiti, Fatlum Vishesella, Arben Rexhaj, do të prehen në varrezat e Dëshmorëve të Kombit në Prishtinë, nesër në ora 17:00. Kryetari i Shoqatës së Familjeve të Dëshmorëve, Xha

Pamje nga arkivi: Beg Rizaj, në Betejën e Koshares! (Video)
  • 2015-05-25

Pamje nga arkivi: Beg Rizaj, në Betejën e Koshares! (Video)

Në një video që po qarkullon në Facebook, shihet ish-luftëtari i UÇK-së, Beg Rizaj, video e cila siç duket është bërë gjatë kohës së luftës së fundit në Kosovë. Siç edhe mund të shihet dhe dëgjohet aty, tanimë i ndjeri Rizaj, flet për Betejën e Koshares dhe sukseset që kish