Rezultate te kerkimit per termin: +Rize

Total: 22
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.425Z

Permbytje ne Turqi provinca Rize me e goditura

Turqia verilindore goditet nga shirat e rrëmbyeshëm e rrëshkitjet. Të paktën nje person ka humbur jetën dhe 250 të tjerë janë evakuuar nga provinca Rize, më e goditura nga fenomeni natyror. Agjencia kombëtare e lajmeve raporton se më shum&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.476Z

Nënshkruhet marrëveshje bashkëpunimi mes dy universiteteve

Universiteti "Kadri Zeka" në Gjilan dhe Universiteti "Rexhep Tayyip Erdogan" nga Rize i Turqisë kanë nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi mes dy institucioneve. Në emër të rektorit të Universitetit "Kadri Zeka", Bajram Kosumi, prorektori për bashkëpunim ndërkombëtar, Dukagjin Leka, ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.416Z

Rrëshqitje të tokës në Turqi, 8 të vdekur

Ankara, 27 gusht -  Tetë persona kanë vdekur, ndërsa 6 janë zhdukur nga rrëshqitjet e dheut, të shkaktuara nga shirat e mëdha, në verilindje të Turqisë, kanë raportuar sot mediet lokale. Rrëshqitjet e dheut kanë shkatërruar disa shtëpi në qytetin Gundogduu, në provincën Rize, tra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:44.955Z

Suzan Rize akuzon OKB për Sirinë

Ambasadorja amerikane në OKB, Susan Rice para se të lërë postin e saj akuzon organizaten për dëmin e madh dhe për pamundësinë e tij për të vepruar në Siri. Rice lë postin këtë javë, për t’u vendosur në krye të Këshillit Kombëtar të Sigurisë, një ndër posteve më të r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.419Z

Turqi, tetë viktima nga përmbytjet

Tetë persona kanë vdekur në Turqi për shkak të përmbytjeve dhe rrëshqitjeve masive të tokës qe ka përfshirë vendin në 24 orët e fundit. Kryesisht është goditur zona veri-lindore e provincës së Rize-s në Detin e Zi dhe qyteza Gundoglu. Lajmi është bërë i ditur nga mediat turke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.334Z

Kur të zë dëbora poshtë |VIDEO

Transmetuar më 05.01.2016 - 18:40 PUBLICITET Dy gra u plagosën, pasi u zunë poshtë nga një sasi e madhe dëbore që ra nga çatia e xhamisë në qytetin Rize në Turqi. Kanë qenë kamerat e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.411Z

Përmbytje në Turqi, 8 të vdekur

Shkarjet e dheut dhe prmbytjet n Turqi, t shkaktuara nga shirat e rrmbyeshm, i kan marre jetn t paktn 8 personave. Zona m e goditur sht ajo e provincs Rize n detin e Zi. Mediat vendase raportojn pr shum persona t zhdukur. Si pasoj e rreshjeve disa ndrtesa jan shembur duke zn posht tyre banor

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama