Rezultate te kerkimit per termin: +Robben

Meta: total 1000 / total_found 1024 / time 0.000 / keyword[0] robben / docs[0] 1024 / hits[0] 1733 /
No Pic available
  • 2017-06-22

Nga Benfika te Juve dhe Real: 10 klubet që fituan më shumë nga shitja e lojtarëve

Sipas të dhënave të ofruara nga Transfermarkt, Barcelona nuk është në mesin e dhjetë klubeve, që kanë gjeneruar më shumë të ardhura nga shitja e lojtarëve gjatë dekadës së fundit, duke treguar se ajo nuk është një klub i shitjes. Nëse ka tri ekipe në këtë klasifikim nga La Lig

Suedia ndëshkon Francën në shtesë, Bosnja ndalet nga Greqia
  • 2017-06-10

Suedia ndëshkon Francën në shtesë, Bosnja ndalet nga Greqia

Një gol në frymën e fundit i siguron një fitore shumë të rëndësishme Suedisë në sfidën më të fortë të mbrëmjes eliminatore ndaj Francës. Ola Toivonen në minutën e 90 i shkaktoi Francës humbjen e parë në këto eliminatore, duke i dhuruar Suedisë jetike 2-1. Një gol i Olivier G

Bayerni dhuron spektakël, mbijetesa një dilemë
  • 2017-05-13

Bayerni dhuron spektakël, mbijetesa një dilemë

9 ndeshje, 37 gola në raundin e 33 në Bundesligë. Më shumë u shënua në Leipzig, Bremen dhe Mainz. 5 herë kampionët radhazi shënuan 5 herë në portën e nënkampionëve. Leipzig kryesonte 4-2 në 65, pas kësaj Bayern show në një sfidë jubilare për Costan dhe Bernat. Braziliani luajti

Bajerni fiton titullin e pestë radhazi javë para fundit të kampinatit
  • 2017-04-29

Bajerni fiton titullin e pestë radhazi javë para fundit të kampinatit

Bayerni i Mynihut fiton matematikisht titullin e pestë radhazi në Bundesligë dhe të 27-tin në elitën e futbollin gjerman, tri javë para përfundimit të kampionatit.  Skuadra e Carlo Ancelottit shkatërroi 0-6 Wolfsburgun duke dominuar në çdo drejtim në Wolfswagen Arena. Distanca prej 10

Ramos heroi i Realit, Bayerni turpëron Arsenalin
  • 2017-03-08

Ramos heroi i Realit, Bayerni turpëron Arsenalin

Sergio Ramos shuan vullkanin San Paolo me një dygolësh me kokë, duke qenë vendimtar në fitoren 1-3 me përmbysje të Realit të Madridit ndaj Napolit, rezultat që kualifikon spanjollët në fazën cerekfinale të Championsit, pasi me të njëjtat shifra mbajtësit e trofeut kishin triumfuar ed

Për B. Munich dhe R. Madrid kualifikimi në çerekfinale formalitet
  • 2017-02-16

Për B. Munich dhe R. Madrid kualifikimi në çerekfinale formalitet

Bayerni i Mynihut dhe Reali i Madridit me një këmbë në cerekfinale të Champions League. Skuadra bavarezë shkatërroi 5-1 Arsenalin, ndërsa në Santiago Bernabeu festa ishte për Los Blancos që fituan 3-1 me përmbysje ndaj Napolit. Në Allianz Arena, Arjen Robben shënoi një supergol në mi

Douglas Costa në hije me Ancelottin te Bayerni
  • 2017-02-09

Douglas Costa në hije me Ancelottin te Bayerni

Carlo Ancelotti u prit krahëhapur te Bayern i Mynihut, për të zëvendësuar Pep Guardiolën i cili në 3 vitet që drejtoi në Gjermani nuk arriti ti bindte të gjithë. 3 emra të mëdhenj si Robert Lewnadowski, Franck Ribery dhe braziliani Dante tashmë pjesë e Nice në Francë, kritikuan traj