Rezultate te kerkimit per termin: +Robert +Bitrit

Meta: total 17 / total_found 17 / time 0.000 / keyword[0] robert / docs[0] 14117 / hits[0] 18949 / keyword[1] bitrit / docs[1] 47 / hits[1] 50 /
Pse u favorizua kumari në 2015? Ja lidhjet e forta të politikanëve me të
  • 2018-10-18

Pse u favorizua kumari në 2015? Ja lidhjet e forta të politikanëve me të

Top Story, përveç të tjerave, u ndal dhe tek projektligji i propozuar nga Ministria e Financave për lojërat e fatit në vitin 2015, i cili ishte i rreptë si në mënyrën e taksimit, por edhe në rregullimin e industrisë së kumarit. Ligji në fjalë parashikonte se të ardhurat e kompanive t

Koka e Tavo thyejnë bojkotin; Deputetët e LSI në Kuvend, por jo për teatrin
  • 2018-09-20

Koka e Tavo thyejnë bojkotin; Deputetët e LSI në Kuvend, por jo për teatrin

Lëvizja Socialiste për Integrim u kujdes të njoftonte mediat në mënyrë jo zyrtare praninë në seancë plenare të dy deputetëve të saj Lefter Koka dhe Vangjel Tavo për arsye të rinovimit të mandatit, duke shmangur çdo interpretim se mungesa e tyre ne Vlorë kishte të bënte qëndrim n

Mjerë Lulzimi-Monës, Balla nxjerr videon: Panariti i ndryshoi votën Bitrit
  • 2018-07-09

Mjerë Lulzimi-Monës, Balla nxjerr videon: Panariti i ndryshoi votën Bitrit

Kuvendi rrëzoi sot kërkesën e PD dhe LSI për të ripërsëritur votimin për ligjin që i hap rrugën shembjes së Teatrit Kombëtar. Dy grupet parlamentare të opozitës e hartuan kërkesën duke pretenduar për manipulim dhe vjedhje votash. Në fakt gjithçka lidhet me votimin e deputetit Robe

Balla e akuzoi për kartën e votimit, Panariti: Spekulim mjeran!
  • 2018-07-09

Balla e akuzoi për kartën e votimit, Panariti: Spekulim mjeran!

Pas lajmit se kartën e votimit të deputetit Robert Bitri, gjatë votimit të ligjit për Teatrin të enjten e shkuar në Kuvend, e kishin ndërruar dy deputetë të LSI-së, Edmond Panariti ka reeguar menjëherë. Deputeti Panariti e quan mashtrim dhe spekulim të pabesueshëm, faktin që i përme

Prova e 84 votave. Ligji për Magjistraturën të hënën në Parlament
  • 2018-07-08

Prova e 84 votave. Ligji për Magjistraturën të hënën në Parlament

Java politike do të nisë të hënën, me një seancë parlamentare që pritet të jetë interesante për sa i përket raporteve numerike mes mazhorancës dhe opozitës. Pjesë e rendit të ditës janë edhe ndryshimet në ligjin Për Statusin e Gjyqtarëve dhe Prokurorëve, që synon të zgjidhë

Thellohet kriza, deputetët e LSI: Koalicioni sfunksionon
  • 2016-05-18

Thellohet kriza, deputetët e LSI: Koalicioni sfunksionon

Dy deputetët e LSI, Kadeli dhe Bitri, kanë shfaqur hapur dje pakënaqësitë e tyre lidhur me funksionimin e koalicionit. Ata kanë denoncuar mungesën e investimeve dhe bashkëpunimin në nivel vendor Bashkëqeverisja mes Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim po bëhet gjith

Tensionohen zgjedhjet, shmanget përplasja fizike në parlament
  • 2015-06-12

Tensionohen zgjedhjet, shmanget përplasja fizike në parlament

Debate të forta në seancën e djeshme mes deputetëve të LSI dhe opozitës. Mediu: Po bëni presion mbi kandidatin në Vorë. Meta: Kandidati i Vorës ishte në zyrën e Ramës. Deputetët Rama, Bitri e Mediu përplasen ashpër Tensionohet situata politike në vend. Kur mbeten edhe 9 ditë n