Rezultate te kerkimit per termin: +Robert +Gates

Total: 536
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.420Z

Robert Gates, ne krye te Pentagonit

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Robert Gates, ka pranuar te qendroje ne krye te Pentagonit edhe gjate mandatit te presidentit te ri Barack Obama. Lajmin e konfirmuan burime te partise republikane dhe demokrate per televizionin ABC, sipas te cilave Gates do te qendroje ne kete detyre te pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.204Z

Robert Gates tund kambanën e alarmit

Irani “Një kambanë alarmi”. Kështu e ka përshkruar një funksionar i Shtëpisë së Bardhë përmbajtjen e një memorandumi sekret të Sekretarit amerikan të Mbrojtjes, Robert Gates, mbi çështjen bërthamore iraniane. Lajmin e ka bërë të ditur e përditshmja “New York Ti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.642Z

Robert Gates për vizitë në Maqedoni

Sekretari amerikan i mbrojtjes Robert Gates sot do të qëndrojë në Maqedoni, ku do të marrë pjesë në mbledhjen vjetore të ministrave të mbrojtjes të vendeve të Evropës Juglindore të përfshira në procesin SEDM. Sekretari shtetëror amerikan Gates, sipas paralajmërimeve, do të ketë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.623Z

Sekretari amerikan i Mbrojtjes Robert Gates sot në Maqedoni

 WASHINGTON- Sekretari amerikan i mbrojtjes Robert Gates nis sot turin e tij në Europë. Robert Gates do të vizitojë sot Maqedoninë dhe më pas do të udhëtojë drejt Budapestit ku pritet të zhvillohet takimi treditor joformal me ministrat e mbrojtjes të NATO-s. Takimi jo formal do të n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:00.211Z

Robert Gates vizite në Afganistan. Jo optimizëm të tepruar

Sekretari amerikan i mbrojtjes Robert Gates, gjatë vizitës në Kabul paralajmëroi kundër optimizmit të tepruar në Afghanistan, duke parashikuar ditë të errëta përpara, pavarshisht nga shpresat që për momementin ofrojnë sukseset në fushëbetejë. Gates, në të parën vizitë në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.615Z

Robert Gates dita e fundit ne Pentagon

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Robert Gates do të lërë sot zyrtarisht detyrën e tij. Me këtë rast në Pentagon është organizuar një ceremoni lamtumire, ku do të jetë i pranishëm edhe presidenti i Shteteve të Bashkuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.434Z

Imami takohet me Sekretarin për Mbrojtjen i SHBA-së, Robert Gates

Ministri i Mbrojtjes Arben Imami është pritur në Pentagon nga Sekretari Amerikan i Mbrojtjes Robert Gates. Takimi ka zgjatur mbi 30 minuta ku janë biseduar një sërë çështjesh që lidhen me angazhimin e Shqipërisë në Afganistan në kuadër të NATO-s, zhvillimin dhe modernizimin e F

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama