Rezultate te kerkimit per termin: +Robert +Lee

Meta: total 113 / total_found 113 / time 0.000 / keyword[0] robert / docs[0] 13638 / hits[0] 18257 / keyword[1] lee / docs[1] 1397 / hits[1] 2082 /
No Pic available
  • 2017-04-29

Mediu në SHBA, Senatori Mike Lee: Zgjedhje pa opozitën, të papranueshme

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu po zhvillon një vizitë në Washington për zgjedhjet dhe krizën në Shqipëri. Mediu ka zhvilluar takime në Senat dhe në Kongres ku i njohu zyrarët amerikanë me zhvillimet në Shqipëri. Në ditën e parë të vizitës Mediu takoi Senatorin Mike L

No Pic available
  • 2017-04-12

Çfarë ka ndodhur më 12 prill?

467 Anthemius (Anthemi) vjen në krye të Perandorisë Romake të Perëndimit. Ai i përkiste familjes fisnike ilire Prokopia, nga e cila kishin dalë disa oficerë të lartë, si civilë dhe ushtarakë. Gjyshi i Anthemit, ishte nip i Konstandinit të madh. 1204 – Kryqtarët e Kryqëzatës s

No Pic available
  • 2017-03-21

Kur goditej Hollivudi

Nga Albana M. Lifschin Nga fundi i vitit 1950, publiku amerikan i trembej kaq shumë rrezikut komunist sa 68 për qind e tij kërkonte që partia komuniste në Amerikë të dilte jashtë ligjit. Kishte mjaft njerëz që mendonin se komunistët kishin kohë që kishin depërtuar në shoqërinë ameri

Të dashuruar me luftën
  • 2017-03-10

Të dashuruar me luftën

Arsyet dhe shkaqet territori, ideologjia, armët e shkatërrimit në masë mund të ndryshojnë me kohën, por etja jonë e pashuar për të, është e përjetshme Nga Evan Thomas Theodore Roosevelt donte një luftë, dhe pothuajse çdo lloj lufte i bënte punë. Në vitin 1886, kur pa një ka

No Pic available
  • 2017-02-27

Moonlight rrëmben çmimin Oscar si filmi më i mirë

Moonlight ka triumfuar si filmi më i mirë duke marrë çmimin Oscar në edicionin e 89-të të The Academy Aëards. Ceremonia e ndarjes së çmimeve është mbyllur me një gafë të madhe nga drejtuesit, të cilët kanë lexuar fillimisht zarfin duke shpallur fitues La La Land, por më pas ësht

Gruaja që pret fëmijën e 13 dhe nuk do të ndalojë
  • 2017-02-18

Gruaja që pret fëmijën e 13 dhe nuk do të ndalojë

Nëna e 12 fëmijëve nuk ka turp të thotë që po pret fëmijën e 13 vetëm disa muaj pasi nisi një marrëdhënie të re. Cheryl Prudham është shtatzënë me fëmijën  e saj të 13, këtë herë nga Lee Ball, me të cilin ka filluar të dalë pasi u divorcua nga bashkëshorti Robert. 12

Çfarë ka ndodhur më 3 shkurt?
  • 2017-02-03

Çfarë ka ndodhur më 3 shkurt?

1451 Në Ederne, Sulltan Mehmeti II trashëgon fronin e Perandorisë Osmane; ati i tij, Sulltan Murati, kishte vdekur, disa thonë, nga lodhja, stresi, marazi pas humbjeve ndaj Dominus Albaniae, Zot i Shqipërisë, një ish-gjeneral osman, të cilit vetë Murati i kishte dhënë titullin Skënderb