Rezultate te kerkimit per termin: +Robert +Lewandowski

Meta: total 307 / total_found 307 / time 0.000 / keyword[0] robert / docs[0] 14117 / hits[0] 18949 / keyword[1] lewandowski / docs[1] 512 / hits[1] 794 /
Grushte mes Lewandowskit dhe Kingsley Comanit në stërvitje
  • 2019-04-11

Grushte mes Lewandowskit dhe Kingsley Comanit në stërvitje

Situata aspak e qetë te Bayerni i Mynihut, edhe pse kampionët e Gjermanisë morën kryesimin pasi shkatërruan 5-0 Borussian e Dortmundit. Prestigjiozja gjermane Bild raporton se Robert Lewandowski dhe Kingsley Coman janë konfliktuar mes tyre, përplasje që ka shkuar deri te shkëmbimet e grusht

Higuain nuk bind, Chelsea gati ofertën për Lewandowskin
  • 2019-04-09

Higuain nuk bind, Chelsea gati ofertën për Lewandowskin

Chelsea kërkon me çdo kusht që të sjellë në radhët e tij një sulmues të një niveli të lartë dhe së fundmi në media po përmendet emri i Robert Lewandowskit, autor i dy golave për Bajernin e Mynihut në fitoren 5-0 në klasiken me Borussian e Dortmundit. Për momentin Chelsea po vuan

Lewa nuk e mendon largimin nga Bayerni, kërkon rinovimin!
  • 2019-03-13

Lewa nuk e mendon largimin nga Bayerni, kërkon rinovimin!

Që nga transferimi tij nga Dortmundi në vitin 2014, Robert Lewandowski ka qënë një prej figurave themeltare të Bayern Munich. Sulmuesi ikonë i kampionëve të Bundesligës e projekton fundin e karrierës së tij pikërisht me fanellën e gjigandwve gjermanë. Le të shohim se çfarë do të

No Pic available
  • 2019-03-09

Rashica nxjerr Schalken nga Bundesliga, trajneri i Werder i thur elozhe (Video)

Florian Kohfeldt ka vetëm fjalë të mira për Milot Rashicën, që shënoi dy gola spektakolar në fitoren e Werderit mbrëmjen e djeshme kundër Schalkes. Talenti i Kosovës ka shkëlqyer në fitoren 4-2, që e rrëzon Schalken në zonën e ftohtë të tabelës. Rashica shënoi fillimisht në min

Gjermani, Bayerni i përgjigjet me 4 gola Dortmundit! (Video)
  • 2019-01-27

Gjermani, Bayerni i përgjigjet me 4 gola Dortmundit! (Video)

Bayern Munich i kundëpërgjigjet me një poker golash Dortmundit që të shtunën mposhti 5-1 Hannover 96. Për ta shkurtuar sërish në 6 pikë diferencën me verdhezinjtë kryesues në renditjen e Bundesligës, kampionët e Gjermanisë kaluan lehtësisht me rezultatin 4-1 Shtutgartin në Alianz A

No Pic available
  • 2018-12-23

Fiton të pestën radhazi, Bayerni frikëson Dortmundin

Bayerni i Mynihut frikëson Borussian e Dortmundit me fitoren e pestë radhazi në Bundesligë në fushën e Eintrachtit të Frankfurtit. Kampionët në fuqi zhvilluan një ndeshje perfekte në Commerzbank-Arena ku realizuan tri herë, pas pësuar asnjë gol. Zhbllokoi takimin në minutën e 35-të

Reali kthehet te fitoja, kalojnë Juve, United e Siti
  • 2018-11-28

Reali kthehet te fitoja, kalojnë Juve, United e Siti

Juventusi mposhti me rezultatin 1-0 Valencian, falë një goli të shënuar nga Mario Mandzukiç në minutën e 55-të, dhe siguroi kalimin për në fazën e 1/8-ave të Ligës së Kampionëve. Në të njëjtin grup, edhe Manchester United mori një fitore minimale 1-0, falë një goli të shënuar