Rezultate te kerkimit per termin: +Robert +Ndrenika

Meta: total 278 / total_found 278 / time 0.000 / keyword[0] robert / docs[0] 14117 / hits[0] 18949 / keyword[1] ndrenika / docs[1] 369 / hits[1] 683 /
Robert Ndrenika 76 vjeç. Kur interpretonte Qazim Mulletin
  • 2019-01-10

Robert Ndrenika 76 vjeç. Kur interpretonte Qazim Mulletin

Sot Robert Ndrenika një prej ikonave të kinematografisë dhe teatrit shqiptar mbush 76 vjeç. Ai ka lindur më 10 janar të vitit 1942. Roli i tij i parë në kinematografi ka qenë ai i Gjergjit në filmin Oshëtim në bregdet një film i prodhuar më vitin 1966 nën regjinë e Hysen Hakanit. Në

Robert Ndrenika dhe Margarita Xhepa bashkë në një film (Foto)
  • 2018-10-30

Robert Ndrenika dhe Margarita Xhepa bashkë në një film (Foto)

Bolero në vilën e pleqve, filmi me skenar nga vepra me të njëjtin titull e Fatos Kongolit ka mbyllur xhirimet. Me skenar të Linda Fejzaj dhe Spartak Pecanit e regji të këtij të fundit, në film interpretojnë aktorë të njohur si Robert Ndrenika dhe Margarita Xhepa. Në role të tjera intep

Teatri, Ndrenika-Bashës: Kam marrë besën e shqiptarit që nuk do ketë kulla
  • 2018-07-28

Teatri, Ndrenika-Bashës: Kam marrë besën e shqiptarit që nuk do ketë kulla

Aktori i njohur Robert Ndrenika i është përgjigjur kreut demokrat Lulzim Basha në lidhje me çështjen e Teatrit Kombëtar. Nëpërmjet një postimi në Facebook, aktori thekson se ka marrë besën e shqiptarit që nuk do të ndërtohen kulla. Ai shton se nëse një gjë e tillë ndodh, vetë N

Leka Bungo: Pse firmosa për Teatrin
  • 2018-07-28

Leka Bungo: Pse firmosa për Teatrin

Pasi presidenti Meta ka kthyer në Kuvend ligjin aq shumë të diskutuar për teatrin një tjetër nga firmëtarët, Leka Bungo ka theksuar qëndrimin e grupit të artistëve që ju drejtuan atij për ndërtimin e një Teatri të Ri Kombëtar. Unë personalisht, Bert Ndrenika dhe shokë të tjerë

No Pic available
  • 2018-07-26

54 artistë i kërkojnë Metës të dekretojë ligjin për teatrin

Një grup artistësh, kryesuar nga të mëdhenjtë e skenës shqiptare, Robert Ndrenika, Luftar Paja, Alfred Trebicka, Leka Bungo, Albert Minga, Arben Derhemi, por edhe djali i të madhit Kadri Roshi, Kliti Roshi, regjisori Spiro Duni, aktorët Artan Imami, Sotiraq Bratko, Zamira Kita e shumë të

TË VRASËSH GJYSHIN
  • 2018-07-21

TË VRASËSH GJYSHIN

Nga: Arb ELO Ruajtja a jo e teatrit nuk është çështje arkitektësh; ajo është çështje qytetare. Madje diskutimi në këtë formë e zhvendos vëmendjen nga ajo që po ndodh realisht: vjedhja e pronës publike (truallit) për qëllime korruptive. Truket që përdoren në këtë fushatë janë

Veliaj: Do gjendet vullneti i mirë për një Teatër të ri 
  • 2018-07-18

Veliaj: Do gjendet vullneti i mirë për një Teatër të ri 

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj shpreh bindjen se do gjendet vullneti për ndërtimin e një Teatri të ri Kombëtar. Duke iu përgjigjur interesit të gazetarëve lidhur me debatin per Teatrin, kryebashkiaku tha se tashmë ekziston një konsensus i gjerë, si nga grupet e interesit,