Rezultate te kerkimit per termin: +Robert +Ndrenika

Meta: total 250 / total_found 250 / time 0.000 / keyword[0] robert / docs[0] 13638 / hits[0] 18257 / keyword[1] ndrenika / docs[1] 336 / hits[1] 614 /
No Pic available
  • 2017-06-01

Intervistë e rrallë e aktorit Roland Trebicka: Nuk merret media me mua, ka politikë

Intervista me aktorin e mirënjohur Roland Trebicka është realizuar nga gazetarja Rudina Xhunga, më 5 Janar të vitit 1994, për gazetën Aleanca. Është nga ato intervista që të sjell imazhin e Landit të gjallë, si dikur, kur na bënte të qeshnim, si askush tjetër. Roland Trebicka nuk ës

No Pic available
  • 2017-03-30

Armand Plaka: Ju rrëfej eksperiencën gjermane me filmat e diktaturës

Si njohës i mirë i realiteteve në ish-Lindjen komuniste, por edhe si një njeri që i ka përjetuar edhe vetë ditët e fundit të sistemit të vjetër në vend, ai shprehet se ka mundur si çdo bashkëmoshatar i veti, ti shohë thuajse të gjithë filmat e asaj kohe, duke ndarë një respekt të

No Pic available
  • 2017-03-19

Dom Gjergj Meta: Filmat e diktaturës nxisin urrejtje, por jam kundër censurës

Fatmira NIKOLLI Dom Gjergj Meta tregon arsyet pse është kundër ndalimit të shfaqjes së filmave të Ish-Kinostudios, edhe pse në disa prej tyre, mbi klerin hidhet baltë. Duke qenë i qartë se arti dhe feja jo gjithëhere kanë ecur përkrah, Zëvendësi i Përgjithshëm i Arkidioqezës Tiran

Rrëfimi i rrallë i Demir Hyskjas para vdekjes: Besuam se po i shërbenim një kauze të madhe
  • 2017-03-19

Rrëfimi i rrallë i Demir Hyskjas para vdekjes: Besuam se po i shërbenim një kauze të madhe

Demir Hyskja, gjatë gjithë karrierës së tij ka luajtur rreth 60 role në skenën e teatrit dhe rreth 40 role në filma. Ky Artist i Popullit ka luajtur edhe në skenat ndërkombëtare si në Gjermani, Francë, Itali, Rumani e gjetkë, ku ka vajtur Trupa e Teatrit Kombëtar, pjesëtar i së cilë

No Pic available
  • 2017-02-22

Protesta e PD-së/ Ndrenika, koment therës për Hervin Çulin: Që kur ke filluar të bësh ham-ham?

Drejtori i Teatrit Kombëtar Hervin Çuli me anë të një statusi në faqen e tij në Facebook  që mban datën 18 shkurt ka sulmuar protestën e Partisë Demokratike. Ai ka ironizuar tubimin e 18 shkurtit me anë të një statusi, përmes së cilit shigjetonte aktorin që hapi protestën, Besmir

No Pic available
  • 2017-02-02

Fotoja e dhimbshme Ndrenikës në korridorin e spitalit që ngjalli revoltë në rrjetet sociale

Fotoja e aktorit Robert Ndrenika duke pritur i ulur në një karrige në ambientet e QSUT-së shkaktoi mjaft reagime në rrjetet sociale. Ata janë shprehur të revoltua, duke kritikuar gjendjen e shëndetësisë në vend. Aktori qëndron i ulur në një karrige, me duar të kryqëzuara në një ng

Aktori Robert Ndrenika duke pritur radhë në spital
  • 2017-02-01

Aktori Robert Ndrenika duke pritur radhë në spital

Një foto e aktorit të mirënjohur Robert Ndrenik po qarkullon në rrjetet sociale. Fotoja është publikuar nga Nisma Thurje e cila shkruan se aktori është duke pritur radhën në spital. Ne Shqiperi kriminelet e matrapazet behen drejtore, deputete e Ministra, te ndershmit e te talentuarit trajt