Rezultate te kerkimit per termin: +Robert +Plant

Total: 22
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.707Z

Led Zeppelin, Robert Plant behet Sir

Ish-kengetari i grupit legjendar te rrokut Led Zeppelin, Robert Plant eshte nderuar me titullin e Komandantit te Rendit te perandorise britanike. Nderimi iu dha nga mbreteresha Elizbet dhe tani Plant do te mund te gezoje titullin “Sir”. Emri i muzikantit do te shfaqet keshtu p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.476Z

Led Zeppelin, disk e turne pa Robert Plant

Led Zeppelin kane vendosur te realizojne nje cd te ri pa kengetarin e tyre historik, Robert Plant. Lajmin e ka konfirmuar manaxheri i Jimmy Page, Peter Mensch. Grupi do te bashkohet, do te zhvilloje nje turne dhe eshte ne kerkim te kengetarit te duhur. Ne muajin dhjetor u mesua se Plan nu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.501Z

Plant: Asnjë turne për Led Zeppelin

"Thashetheme qesharake”, kështu i ka quajtur Robert Plant zërat që flisini për një tur të mundshëm të grupit “Led Zeppelin”. Lajmi që konfirmonte një tur rreth botës dhe që do të shihte të bashkuar të gjithë grupin, qarkulluan javën e kaluar, të publikuara n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.765Z

Robert Plant pas karrieres me Led Zeppelin para publikut me CD te re

Perpara se te krijonte grupin e famshem te rrokut Led Zeppelin kengetari Robert Plant ishte pjestar i nje grupi bluz te quajtur Band of Joy. Tani 40 vjet me vone ai ka hedhur ne treg CD e re me kenge te vjetra si dhe me bashkepunime me kengetare dhe krijime kengesh si Darell Skot dhe Peti Grifin Ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:23.855Z

Grammy Awards, triumfojne Plant e Krauss

Robert Plant dhe Alison Krauss triumfuan ne ceremonine e ndarjes se cmimeve Grammy Awards 2009. Ish-kengetari i “Led Zeppelin” dhe mbreteresha amerikane e muzikes country fituan pese statuja, fale bashkepunimit ne albumin “Raising Sand”. Grupi britanik “Cold

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:53.539Z

Grupi Led Zeppelin akuzohet se ka vjedhur melodinë e Stairway to Heaven

Grupi që ka kënduar një nga këngët më të famshme në botë, "Straitway to Heaven", po akuzohet se ka vjedhur vijën melodike të saj. Anëtarët e rok grupit Led Zeppelin janë paraqitur në dhomën e gjyqit për ta mohuar se kanë vjedhur këngën e tyre hit të vitit 1971, shkruan BCC. Kit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.898Z

Kandidaturat për çmimet e Shoqatës së Muzikës Amerikana

Shoqata e Muzikës Amerikana ka shpallur emrat e kandidatëve për çmimet e këtij viti, që është ceremonia e shtatë e kësaj shoqate. Këngëtari dhe kompozitori, James McMurtry, dhe bateristi i vjetër i grupit The Band, Levon Helm, janë emëruar për tri kategori secili, pra më sh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama