Rezultate te kerkimit per termin: +Robert +Shvarc

Total: 111
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.374Z

Legjenda e heshtur dhe shperthyese Robert Shvarc

Kur afroheshe per ta takuar, tek ai gjithnje rrezatonte nje drite-hije. Se, ne fakt, ai gjithnje heshtte ne legjenden e shpirtit te tij, e ndersa ti mendoje se ai qendronte mosperfilles ndaj nje qarku rrethues ku ndodhej, ai kishte vezhguar dhe kishte prekur me syte e tij te futur ne dy gropeza te z

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.367Z

Duke kujtuar Robert Shvarc dhe tri ndarje të hidhura

Miqësia me një njeri të veçantë përmbyll një të mirë dhe një të keqe: e mira është se ndoshta pa u kujtuar fillojmë e jetojmë në simbiozën me vlerat që nuk i gjen rëndom ndër njerëzit e tjerë; e keqja është se kur ai nuk jeton më, nise krijohet një përshtypje pafuqie, një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:43.603Z

Përfundon “Robert Shvarc”, Basha: Ndërtojmë çdo rrugë në njësinë 5

TIRANE- Me një investim prej 24.3 milionë lekësh, Bashkia e Tiranës ka sjellë një standard të ri në punimet infrastrukturore për banorët e rrugës “Robert Shvarc”, në njësinë bashkiake nr.5. Rruga ka gjerësi totale 9 metra, trotuare për kalimin e këmbësorëve, me gjerës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.060Z

Tavolina e Robert Shvarc

Alda Bardhyli Në vitin 1932, shkrimtari dhe piktori Henry Miller hartoi një listë me rregulla për të ndërtuar rutinën e tij të të punuarit dhe e vendosi në çdo cep të shtëpisë ku jetonte. I dhënë pas gjërave të ëmbla që të jep liria, Miller e linte gjithnjë të shkruarën për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:43.604Z

Perfundon ndertimi i rruges Robert Shvarc

Me një investim prej 24.3 milionë lekësh, Bashkia e Tiranës ka sjellë një standard të ri në punimet infrastrukturore për banorët e rrugës “Robert Shvarc”, në njësinë bashkiake nr.5. Rruga ka gjerësi totale 9 metra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:46.313Z

Kryeministri Fatos Nano i ka derguar sot nje mesazh ngushellimi familjes se te ndjerit Robert Shvarc, nje nga figurat e shquara te kultures shqiptare. Ne kete mesazh Kryeministri shkruan: "Te

Kryeministri Fatos Nano i ka derguar sot nje mesazh ngushellimi familjes se te ndjerit Robert Shvarc, nje nga figurat e shquara te kultures shqiptare. Ne kete mesazh Kryeministri shkruan: "Te dashur familjare te te ndjerit Robert Shvarc, Me pikellim mesova per humbjen e parakohshme te Ro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.085Z

Aida Baro: Robert Shvarc më bëri ta dua përkthimin

Si e kujtoni grishjen drejt përkthimit të parë? Nuk e mbaj mend realisht se kur ka ndodhur grishja e parë, por Galeot qe libri dhe ai qe shkroi pra letërsia. Qysh në fëmijërinë e hershme, biblioteka e tim gjyshi u bë pikënisja e aventurave të mia të para letrare, ku zhytesha bashkë me

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama