Rezultate te kerkimit per termin: +Roberti

Meta: total 343 / total_found 343 / time 0.000 / keyword[0] roberti / docs[0] 343 / hits[0] 621 /
Vrasja e 17-vjeçares, Griselda ishte në makinë me të fejuarin dhe miqtë
  • 2019-01-10

Vrasja e 17-vjeçares, Griselda ishte në makinë me të fejuarin dhe miqtë

Prokuroria ka zbardhur dosjen ku hidhet dritë mbi motivet e vrasjes së 17-vjeçares, Griselda Gjikolaj dhe plagosjen e Erjon Bengos mbrëmjen e 26 dhjetorit të 2018, në zonën e Laprakës. Referuar dokumentit zyrtar, rezulton se e mitura është qëlluar me dy plumba në kokë, nga i dyshuari Ro

Një poete franceze e dashuruar me dervishët shqiptar
  • 2018-09-25

Një poete franceze e dashuruar me dervishët shqiptar

Dervishi, përballë saj Në heshtjen e dhomës dhe meditimin e gjatë. Një dialog nën zë, ndërkohë që ajo shkruan vargje. Poetja dhe dervishi. Dervishi otoman, zbarkuar në Paris nga miku i saj, piktori Omer Kaleshi. Dervishi që e ka lënë teqenë e tij, që është larguar nga vallja e tij

No Pic available
  • 2018-06-20

Robert Pichler ekspozitë në shtëpinë e Kadaresë

Një arkivol që kalon përroin! Është bosh apo me trup të vdekuri brenda? Duhet të jetë bosh, pasi hapi i burrit që mban arkivolin, ndihet i lehtë dhe kaq preçiz i ngulur mbi shkëmb, sikur të ishte një flutur e ndalur për të thithur furnizim mbi gojën e një luleje. Arkivoli duhet të

Një guvernante në natën e fundit të Prustit
  • 2018-01-14

Një guvernante në natën e fundit të Prustit

(kronikë parisiane) Shkrimtarët e mëdhenj kanë patur gjithnjë një personazh të preferuar që kanë dashur gjithnjë ta kenë pranë tyre. Disa kishin gratë e tyre, të tjerë të dashura apo miq të vjetër, disa të tjerë, shërbyesit e tyre. I tillë ishte Prusti, i cili një pjesë të m

No Pic available
  • 2017-10-10

 Ofendime live në spektakël mes Fiori Dardhës dhe Robert Aliajt (Video) 

TIRANE- Ata të dy kanë qenë në qendër të debateve përgjatë çdo jave të spektaklit. Bëhet fjalë për gazetaren Fiori Dardha dhe Robert Aliaj, të cilët kanë debatuar ashpër me njëri-tjetrin në mbrëmjen e sotme në spektaklin e kërcimit Dance With Me në tvklan. Debati nisi