Rezultate te kerkimit per termin: +Roberto +Maroni

Total: 271
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.474Z

Roberto Maroni: Brenda këtij viti liberalizohen vizat me BE-në

11/06/2010 Lulzim Basha takohet me homologun e tij në Romë. Diskutime për disa çështje TIRANE- Ministri i Brendshëm i Italisë, Roberto Maroni, ka shprehur bindjen e tij se brenda vitit 2010 shqiptarët do të lëvizin pa viza në hapësirën shengen. Maroni ka ofruar të gjithë mbështetjen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.604Z

Kryeministri Berisha takon Ministrin e Brendshëm të Italisë, zotin Roberto Maroni  

Kryeministri Berisha priti sot Ministrin e Brendshëm te Italisë zotin Roberto Maroni.  Duke e falënderuar për vizitën, kryeministri Berisha shprehu mirënjohjen për ndihmën dhe solidaritetin e madh te qeverise dhe popullit Italian në të gjitha drejtimet.  Me tej Kryeministri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:41.283Z

Termeti, Maroni: 12 miliarde per rindertimin

Per te rindertuar Abrucon e shkaterruar nga termeti do te duhen 12 miliarde euro. Kjo eshte shifra e bere publike nga ministri i Brendshem i Italise, Roberto Maroni. “Faza e pare e emergjences eshte mbyllur, tani hapet faza me e veshtire, ajo e rindertimit”, eshte shprehur Ma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.745Z

Maroni BE nuk po ben asgje

“Jemi vetëm, Europa nuk po bën asgjë”, ka deklaruar ministri i brendshëm italian, Roberto Maroni mbi emergjencën e emigrantëve tunizianë në Lampedusa. “Do i kërkoj ministrit të jashtëm tunizian autorizimin që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.744Z

Maroni: BE nuk po bën asgjë

“Jemi vetëm, Europa nuk po bën asgjë”, ka deklaruar ministri i brendshëm italian, Roberto Maroni mbi emergjencën e emigrantëve tunizianë në Lampedusa. “Do i kërkoj ministrit të jashtëm tunizian autorizimin që trupat ushta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.961Z

Itali, Maroni: Moratorium per emigrantet

Ministri i Brendshem i Italise, Roberto Maroni ka hedhur idene e nje moratoriumi dy vjecar per emigrantet pas krizes ekonomike globale qe ka perfshire Italine. “Ne kete moment krize duhet te mbrojme punetoret qe jane ketu dhe qe rrezikojne te humbin vendin e punes”, eshte shp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:41.968Z

Maroni: Italia do të angazhohet, për anëtarësimin e Shqipërisë

19/11/2009  Basha: Kemi siguruar kufijtë TIRANE- Lulzim Basha ka takuar në Tiranë homologun e tij italian, Roberto Maroni, me të cilin kanë biseduar lidhur me arritjet e Shqipërisë si dhe liberalizimin e vizave me vendet e Bashkimit Evropian. Maroni garantoi ministrin e Brendshëm s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama