Rezultate te kerkimit per termin: +Robin +Arnold

Meta: total 227 / total_found 227 / time 0.000 / keyword[0] robin / docs[0] 1993 / hits[0] 2878 / keyword[1] arnold / docs[1] 989 / hits[1] 1527 /
Rekorde dhe legjionarë, kuriozitete nga 32 skuadrat e Botërorit
  • 2018-06-05

Rekorde dhe legjionarë, kuriozitete nga 32 skuadrat e Botërorit

Gjithsej 32 skuadra, 736 lojtarë pjesëmarrës në Rusi 2018. Mungojnë vetëm pak ditë nga starti i Botërorit dhe trajnerët e të gjitha skuadrave kanë dorëzuar në FIFA listat përfundimtare. Tashmë mund të bëhet edhe një bilanc, duke nxjerrë në pah disa të dhëna mjaft interesante.

No Pic available
  • 2017-03-21

U dënua për pedofili, Gjykata refuzon kërkesën e britanikut: Ska rihapje të procesit

Gjykata e Tiranës ka refuzuar kërkesën e britanikut David Brown, i dënuar me 20 burg për pedofili, për rihapje të procesit. Sot Gjykata ka nxjerrë vendimin sipas të cilit, nuk do të ketë një proces të ri ku pala mbrojtëse kishte kërkuar marrjen në pyetje të 3 dëshmitarëve kyç, t

INTERVISTA/ Rrëfehet skocezi që ka bërë 11 vite burg në Shqipëri për abuzime seksuale me fëmijët. Dy dëshmitarët: Gënjyem në gjyq
  • 2017-03-13

INTERVISTA/ Rrëfehet skocezi që ka bërë 11 vite burg në Shqipëri për abuzime seksuale me fëmijët. Dy dëshmitarët: Gënjyem në gjyq

Rasti i bujshëm i dënimit të tre britanikëve në Shqipëri në vitin 2009 për abuzime seksuale, në një shtëpi ku strehoheshin fëmijët e rrugës ka marrë një kthesë të papritur për njërin prej tyre. John David Brown drejtori fondacionit Fëmijët e Tij i arrestuar në 2006 dhe i dënu

Britaniku i akuzuar për pedofili drejt lirimit, 11 vjet burg me akuza të rreme
  • 2017-03-12

Britaniku i akuzuar për pedofili drejt lirimit, 11 vjet burg me akuza të rreme

Ish-drejtuesi administrative i fondacionit Fëmijët e Tij në Shqipëri, David Brown, mund të fitojë lirinë pasi ka kaluar plot 11 vjet pa hekurave me akuzën për pedofili. Kjo pasi akuzuesit e 66-vjeçarit nga Edinburgu kanë pranuar se kanë gënjyer në gjykatë. David Brown  u dënua n

Britaniku i dënuar për pedofili në Shqipëri drejt lirimit: Akuzat ishin të rreme
  • 2017-03-12

Britaniku i dënuar për pedofili në Shqipëri drejt lirimit: Akuzat ishin të rreme

Pas 11 vjet heqje lirie, David Brown,i akuzuari për pedofili që drejtonte në Shqipëri fondacionin Fëmijët e Tij, mund të fitojë lirinë. Dy personat që e akuzuan kanë thënë se në Gjykatë kanë dhënë dëshmi të rreme dhe ndryshimi i saj, mund ti sjellë lirinë 66-vjeçarit nga Edinb

11 vite pas hekurave se u akuzua për pedofili, por dëshmitarët thonë se kanë gënjyer për skocezin që punonte në Tiranë
  • 2017-03-12

11 vite pas hekurave se u akuzua për pedofili, por dëshmitarët thonë se kanë gënjyer për skocezin që punonte në Tiranë

Një punonjës social i cili është dënuar me 20 vjet heqje lirie në Shqipëri pritet që të lirohet pasi të dy akuzuesit e tij pranojnë se u detyruan që të gënjenin në gjyq. David Brown, nga Edinburgu, deri tani ka kryer 11 vite burgim sepse u dënua nga dëshmia e dy fëmijëve, të

Nga Escobar te Kumbara e Kokainës: Mafiozët që bënë ligjin!
  • 2016-04-04

Nga Escobar te Kumbara e Kokainës: Mafiozët që bënë ligjin!

Gangsterët janë anëtarë të bandave ose organizatave profesionale kriminale që janë të njohura për përfshirjen e tyre në kryerjen e akteve të ndaluara nga ligji, veçanërisht vrasjeve. Për shumë dekada, këta njerëz kanë qnë aktivë në disa zona të botës, si në Europë, Azi,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama