Rezultate te kerkimit per termin: +Rock

Meta: total 1000 / total_found 1736 / time 0.001 / keyword[0] rock / docs[0] 1736 / hits[0] 2781 /
No Pic available
  • 2017-06-13

Udhëtimet të njëjtin orar çojnë në pranga tregtarët shqiptarë të kokainës rock

Ata endeshin përreth provincën së Varese në bordin e një makine të vogël, kryesisht në orët e pasdites dhe gjatë natës, duke ndaluar për një kohë të shkurtër në vende publike dhe në zona të izoluara parkimi. Sjellja e tyre la dyshime tek policia dhe për këtë i vunë nën vëzhg

Armina Mevlani, dëshirat janë mikeshat më të mira të vajzave
  • 2017-06-05

Armina Mevlani, dëshirat janë mikeshat më të mira të vajzave

Kur ishte e vogël, ëndërronte të shkonte në Disneyland. Dhe kjo ëndërr iu realizua falë një konkursi talentesh në shkollë ku fitoi çmimin e parë së bashku me udhëtimin për në vendin e përrallave. Tashmë që u rrit, jeta e saj vazhdon të duket si një përrallë e Disney

Gjermani, alarm për sulm terrorist, ndërpritet festivali
  • 2017-06-03

Gjermani, alarm për sulm terrorist, ndërpritet festivali

  Alarm terrorizimi në festivalin muzikor Rock am Ring të Nurenbergut. Manifestimi, që mbahet që prej vitit 1985, është më popullori i muzikës rok që mbahet në Gjermani dhe është ndërprerë për shkak të një kërcënimi të pasaktësuar mirë akoma. Lajmi është bërë i ditur

Alarm për sulm terrorist, anulohet koncerti në Gjermani
  • 2017-06-03

Alarm për sulm terrorist, anulohet koncerti në Gjermani

Një alarm për sulm terrorist ka ngritur ne kembe autoritetet gjermane mbrëmjen e të premtes duke evakuuar pjesemarresit në një  koncert Rock që ishte parashikuar te mbahej në Nurenberg. Siç raportojnë mediat gjermane, zyrtarët e lartë të policisë u kanë kërkuar organizatorëve t

Filmat e rinj të Hollivudit për sezonin e verës
  • 2017-05-30

Filmat e rinj të Hollivudit për sezonin e verës

Në këtë periudhë të vitit Hollivudi nxjerr filmat me buxhet të madh. Filmat me përbindësha dhe me superheronj tani krijohen me efekte speciale spektakolare në ekrane IMAX, ku yjet e industrisë së kinematografisë “tregojnë” muskujt e tyre, qoftë në kuptimin e vërtetë të

Vdes rrokeri i famshëm Gregg Allman
  • 2017-05-28

Vdes rrokeri i famshëm Gregg Allman

Rrokeri i famshëm Gregg Allman, një nga anëtarët themelues të The Allman Brothers Band, ka vdekur në moshën 69-vjeçare. Allman vdiq në shtëpi në Savannah të Gjeorgjisë, të shtunën, njoftoi faqja e tij zyrtare. Muzikanti gjeti për herë të parë famë në grupin që krijoi së bashku

Billboard Music Awards ka rekordin e saj më të ri, Drake merr 13 çmime
  • 2017-05-22

Billboard Music Awards ka rekordin e saj më të ri, Drake merr 13 çmime

Një ndër shfaqjet më të rëndësishme në Amerikë si ajo e Billboard Music Awards është mbajtur ditën e dielë në Las Vegas. Një mbrëmje e magjishme që ka mbledhur shumë artistë të famshëm. Por ajo çfarë ishte e pazakontë këtë vit, ishte këngëtari i ri Drake. Ai i ka rrë