Rezultate te kerkimit per termin: +Rock

Total: 1815
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:36.429Z

Dhjetë rock bende garojnë në “Rock për rock”

Zona e garës edhe sivjet do të mbetet e njëjta. Skena e teatrit “Oda” do të jetë stacion, në të cilin do të zbarkojnë grupet që do të garojnë për çmimet e festivalit të vetëm të rock-ut në Kosovë. “Rock për rock”, pas hapësirës më shumë se njëmujore që k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.595Z

Rock per Rock gati për edicionin e 15-të

Festivali i përvitshëm i muzikës rok dhe alternative në Prishtinë, "Rock për Rock", do të mbajë edicionin e sivjetmë mbrëmjen e së premtes (3 qershor) në Teatrin Oda. Në këtë edicion të 15-të në skenën e "Rock për Rock" do të ngjitën nëntë grupe. Para adhuruesve të rokut do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.637Z

Rock në Shkup

Muzikantët holandezë dhe ata kosovarë nga Rock Shkolla e Mitrovicës do të performojnë muzikë rock në Shkup. Nga Alfred Beka më 19 gusht 2011 në ora 11:50 Edicioni i katërt vjetor i Shkollës Verore të Rock Shkollës së Mitrovicës konsiderohet të jetë më ambiciozi deri më tani.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.483Z

Na ishte njehere muzika rock

Tingujt qe befasuan skenen muzikore shqiptare ne fillim te viteve ’90 vinin nga nje bote e panjohur. Vendi po shkundte peshen e nje regjimi totalitar qe kishte politizuar edhe kengen dhe shume te rinj u versulen me pasion ne krahet e nje muzike qe kishte qene deri atehere e ndaluar.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.461Z

Cruise pëlqen muzikën rock

Nga Express më 15 korrik 2011 në ora 09:26 Aktori i filmit Tom Cruise ka thënë se ai “ka një adhurim të madh për muzikën”, sidomos për muzikën rock dhe se aktualisht po luan një film për këtë zhanër muzikor. Aktori i Top Gun luan rolin e muzikantit Stacee Jaxx në filmi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.981Z

"Nuk ka show si rock show"!

Është e çuditshme të mendosh se vetëm dhjetë vjet më parë skena e rrokut në Shqipëri po përjetonte një sukses të vërtetë, ndërsa sot grupet e rrokut janë më tepër diçka "underground". Festivalet e kanë të vështirë t‘i kenë për konkurrues, shtëpitë diskografike e kanë t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.318Z

Rock per paqe dhe shoqeri

Rock-u i bashkon te rinjte Rockeret e rinj nga Mitrovica ishin nga shkolla veriore dhe e jugut. Rock-u i ka bashkuar te rinjte shqiptare dhe serbe dhe kjo eshte e rendesishmja e projektit qe ben te mundur bashkepunimin e nxenesve nga te dyja pjeset e Mitrovices thote Edon Ramadani trajnues i grupe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama