Rezultate te kerkimit per termin: +Roja

Meta: total 1000 / total_found 3530 / time 0.002 / keyword[0] roja / docs[0] 3530 / hits[0] 4859 /
No Pic available
  • 2017-06-26

Gruaja dhunohet nga agjentët e Koresë së Veriut, akuzat janë qesharake

Imazhe të tmerrshme kanë dalë nga agjentët e sigurisë së Koresë së Veriut, të cilët kanë dhunuar barbarisht një grua sepse akuzohet se ka kryer marrëdhënie seksuale me meshkuj kinezë dhe me ata të Koresë së Jugut, kur kjo e fundit kishte ikur nga vendi.Në foto tregohet rrahja në

No Pic available
  • 2017-06-25

Shqiptari hidhet dy herë nga trageti për të kaluar ilegal në Itali

Një rast unik ka ndodhur në mbrëmjen e djeshme në portin e Brindisit në Itali. Një emigrant klandestin shqiptar i cili udhëtonte nga Vlora drejt Italisë me tragetin “St Damian” është hedhur dy herë në det nga anija, në tentativën për të hyrë në mënyrë ilegale në terr

Kupa e Konfederatave, Gjermania dhe Kili barazojnë 1-1
  • 2017-06-23

Kupa e Konfederatave, Gjermania dhe Kili barazojnë 1-1

Gjermania barazoi 1-1 me Kilin në ndeshjen e dytë në Grupit B të Kupës së Konfederatave dhe mbetet në vendi e dytë falë golaverazhit më të dobët se ‘La Roja’. Të dy golat e këtij takimi u shënuan në në pjesën e parë, ndërsa në fraksionin e dytë rezultati mbeti i pan

No Pic available
  • 2017-06-22

Dëshmitari Ylvi Beqaj në gjyq: Më thanë që Shullazi do të vendoste drejtësi

Për gati 5 orë me radhë, biznesmeni që kallëzoi për gjobëvënie Shullazin dhe 4 të bashkëpandehurit e tij, iu përgjigj pyetjeve të palëve në proces. Ai rrëfeu si kishte kërkuar drejtësi te Shullazi për betejën gjyqësore për regjistrimin e ish-hotel Vollgës dhe më tej për pikë

Meksika shtang në shtesë Portugalinë, Kili OK
  • 2017-06-19

Meksika shtang në shtesë Portugalinë, Kili OK

Barazim dramatik mes Portugalisë dhe Meksikës në takimit e dytë të Grupit A në Kupën e Konfederatave. 2-2 përfundoi kjo përballja e zhvilluar në qytetin e Kazanit, ku meksikanët arritën të shmangnin humbjen në minutën e dytë shtesë të ndeshjes. Një momenti i vecantë u regjistrua

No Pic available
  • 2017-06-17

Zyrtare, caktohet stadiumi i ndeshjes për SpanjëShqipëri

Spanjë-Shqipëri, takimi i vlefshëm për kualifikueset e botërorit Rusi 2018 do të luhet në stadiumin Rico Perez në Alicante. Përballja është e parashikuar më datë 6 tetor. La Roja rikthehet të luajë në këtë stadium pas 2 vitesh, ku më herët në vitin 2015 ata kanë zhvilluar një

Botërori 2018, fitore për Spanjën dhe Italinë
  • 2017-06-12

Botërori 2018, fitore për Spanjën dhe Italinë

Asnjë surprizë në dy sfidat e tjera të grupit G, ku bën pjesë edhe Shqipëria. Spanja dhe Italia përmbushën pritshmëritë. La Roja triumfoi 1-2 në transfertën e Shkupit ndaj Maqedonisë ndërsa përfaqësusja e kaltër shpartalloi me rezultatin e thellë 5-0 Lihtenshtejnin. David Silva dh